To jest okazja! Sztuka w zamian za worek (dwa, trzy, cztery?) kociego jedzenia. Licytuj! Takiej akcji na rzecz bezdomnych kotów jeszcze nie było!

Fundacji i stowarzyszeń, których głównym założeniem statutowym jest pomaganie zwierzętom, mamy w Polsce dostatek. Efekty działalności tych instytucji są różne, o czym miałam okazję przekonać się niejednokrotnie.

Czytelnikom i dziennikarzom obywatelskim, piszącym i komentującym w serwisie Wiadomości24.pl wiadomo jest, że opiekuję się gromadką bezdomnych kotów na terenie kompleksu działek sąsiadujących z moim osiedlem. Robię to nie tylko z miłości do kotów, ale przede wszystkim dlatego, by udowodnić, że tym zwierzakom należy się humanitarne traktowanie.

Jak bowiem wygląda szara rzeczywistość, dobrze wiedzą znający temat. Koty są tępione na różne sposoby: Prezesa działek sposób na koty lub: Kici, kici - czyli o kotach.

Jako osobie, utrzymującej się z budżetowej emeryturki, nie jest mi wcale łatwo przeznaczać część środków na dokarmianie bezdomnych kotów, że nie wspomnę już o np. lekarstwach dla chorych zwierząt. Wiem, że Wiadomości24.pl to serwis skupiający ludzi o wrażliwych sercach, czułych na niedolę naszych braci mniejszych.

Wpadłam zatem na pomysł, by w celu zgromadzenia na zimę karmy dla kocich "bezdomniaków" wystawić na aukcję kilka moich tkanin. Może tym sposobem uda mi się zdobyć środki na ten cel? Oczywiście by wejść w posiadanie którejś z tkaninek, niekoniecznie trzeba zaraz sięgać do sakiewki po żywą gotówkę. Można także "odpalić" kotom kilkanaście puszek karmy lub kilka kilogramów karmy suchej, którą "bezdomniaki" też nie pogardzą. Każde kocie żarełko liczy się bardzo, a koty za każdą okazaną im pomoc będą wdzięczne. Ja także.

Nie muszę dodawać, że z niecierpliwością będę oczekiwać na Wasze opinie i ewentualne deklaracje w tej kociej sprawie, które wpisujcie, proszę, w komentarzach pod tekstem. Choć z tworzeniem tych tkaninek aż po uszy mam roboty, niechaj na tym skorzystają "bezdomniaki" - "moje" koty.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!