Od kilku miesięcy moja aktywność dziennikarska koncentruje się na moim blogu. Jest czytany! Dzięki niemu zostałam zaproszona do udziału w projekcie Uniwersytet Obywatelski dla Dzieci. Wykład wygłoszę w słubickim Collegium Polonicum.

Taki Uniwersytet dotąd mógł się tylko śnić! 13 października 2012 r. z pewnością na długo zapisze się w pamięci bardzo młodych studentów - uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. W słubickim Collegium Polonicum oficjalnie zainaugurowano zajęcia na Uniwersytecie Obywatelskim dla Dzieci.

Był wykład inauguracyjny, ślubowanie, wręczanie indeksów, śpiewanie "Gaudeamus igitur" i... pląsy po sali wykładowej - studentów i wykładowców.

Ale projekt całkiem serio przewiduje wykłady i warsztaty prowadzone w ciągu 9 miesięcy przez nauczycieli akademickich i specjalistów z danych dziedzin. Całość w atrakcyjnej uniwersyteckiej formie wraz z wykładami, indeksami i zaliczeniami, tak aby szkolna młodzież mogła odkryć i poznać atmosferę studiowania.

Nauka będzie prowadzona na trzech wydziałach:
- Młodego Dziennikarza Obywatelskiego
- Młodego Samorządowca
- Młodego Społecznika

Więcej zobaczysz i przeczytasz TUTAJ:
Słubice: Inauguracja Uniwersytetu Obywatelskiego dla Dzieci [ZDJĘCIA]

Pierwsze zajęcia 27 października. Mój wykład dopiero w styczniu. Będę się starała odpowiedzieć na pytanie: Dziennikarstwo obywatelskie - po co ono komu?

Może macie dla mnie jakieś rady, wskazówki? O czym powinnam powiedzieć młodym studentom? Na pewno będzie o Wiadomościach24.pl. Nie może być inaczej. Już mam tremę. Trzymajcie za mnie kciuki! :)

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!