Logo Europejskiego Uniwersytetu Viadrina Logo Europejskiego Uniwersytetu Viadrina

Logo Europejskiego Uniwersytetu Viadrina (© Roland Semik)

11 maja 2010 r. o godzinie 15 w Małej Auli Collegium Polonicum w Słubicach odbył się wykład otwarty pt. "O prawie prywatnym w Polsce i Niemczech - podobieństwa i różnice". Wykład został poprowadzony w języku polskim oraz niemieckim.

Organizatorem wydarzenia jest Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów, działająca od 2000 r. przy Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Celem akademii jest doksztacanie osób polsko- i niemieckojęzycznych powyżej 60. roku życia, którym przyświeca zasada, iż człowiek uczy się całe życie. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, na przemian po obu stronach Odry, zaś udział w akademii jest bezpłatny.

Miejscem wykładu było Collegium Polonicum w Słubicach, czyli wspólna placówka naukowo-badawcza Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Wykład był ostatnim, który odbył się w tym roku akademickim w ramach akademii. Prelekcję wygłosił jeden z pracowników Wydziału Prawa Uniwersytetu Viadrina.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!