zespół Natanael zespół Natanael

zespół Natanael.

Konrad Włodarz, dr slawistyki Uniwersytetu Śląskiego, wraz z zespołem Natanael, wydał nową płytę.

Grupa ma na swoim koncie nagrodę publiczności zdobytą na Vena Music Festiwal w 2007 r. Wygraną zapewnił im utwór o ...czereśniach pt. "Czasami chcę powiedzieć jak smakują czereśnie". Gdy usłyszałem ten tytuł, pomyślałem, że czereśnie to taka metafora, a muzycy nagrywając piosenkę myśleli o czymś zupełnie innym (np. o tym, o czym wokalista Aerosmith myślał pisząc "Pink"). Po przesłuchaniu tego utworu zmieniłem jednak zdanie. Utwór "Czereśnie ~ Cherry Jack" aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce na liście przebojów Radia Katowice.

Nowa płyta nosi tytuł "Tak ma być". Tytułowy utwór jest, według mnie, nagrany w "luźnym" klimacie. Skojarzył mi się z piosenkami dla dzieci, może dlatego, że okrzyk "tak ma być!", który możemy usłyszeć na początku piosenki, nasuwa mi na myśl Gargamela ze Smerfów."Krzesła" są filozoficzne, traktują o miłości. Utwór może być odczytany jako piosenka o samotności. Opowiada historię dziewczyny, która czeka na to by koło niej usiadł ten jedyny. Ale nie jest to jedyna możliwa interpretacja.

Do gustu przypadł mi utwór "Dobra siła". Opowiada on historię osoby, która lubi żyć pełnią życia. "Stan naturalnego upojenia... po co mi chemia... jestem szczęśliwy, znaczy przeżywam" - nawiązuje do wzrostu poziomu serotoniny i naturalniej adrenaliny wytwarzanej w ludzkim organizmie poprzez robienie tego, co daje nam przyjemność. Może tu chodzić zarówno o bieganie, taniec, seks czy po prostu pizzę z przyjaciółmi.

"Regular music" przypomina nam, że muzyka jest "uniwersalnym lekarstwem na zły humor" ("universal cure on bad mood"). Nie każdy wie, że dzięki dobrze skomponowanej liście w odtwarzaczu jesteśmy w stanie cały dzień spędzić z "bananem na twarzy".

Na płycie, która jest bardzo chilloutowa (czyli rozluźniająca), znajdziecie jeszcze kilka ciekawych kawałków. Np. "Chodzi o to... ".

W skład zespołu wchodzą:

Konrad Włodarz - (gitara, śpiew), dr slawistyki na Uniwersytecie Śląskim
Anna Ruttar - (instrumenty klawiszowe, śpiew)
Robert Zając - (gitara)
Jarosław Januszewicz - (gitara basowa)
Jacek Okoński - (perkusja)

Więcej znajdziecie tutaj:
natanael.com.pl
myspace.com

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!