W najbliższą niedzielę Politechniką Gdańską zawładnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W gmachu uczelni zorganizowane zostanie studio orkiestrowe TVP Gdańsk. Licytowane będzie między innymi śniadanie z rektorem.

W Akademickim Klubie PG „Kwadratowa” od godziny 16.00 odbywać się będą koncerty i licytacje. Na scenie wystąpią: Comise (rock), imBeer (rock/funk/freestyle), Helicobacter (indie rock), Gentleman! (indie rock) i Sandaless (reggae/rock).

Równie ciekawie zapowiadają się licytacje. Na rzecz WOŚP wylicytować będzie można m.in. śniadanie z rektorem, kolację z piękną i inteligentną studentką albo przystojnym i mądrym studentem, czy wystawę sztuki z prawdziwego zdarzenia. Ta ostatnia propozycja przeznaczona jest dla osób, które chciały swoje dzieła (rzeźby, obrazy, fotografie czy instalacje) zaprezentować szerokiej publiczności. Tematykę, pomysł realizacji i datę wybrać będzie mógł sam zwycięzca licytacji, przedsięwzięcie od strony technicznej zorganizuje mu Samorząd Studentów.

Natomiast oba dziedzińce Politechniki Gdańskiej opanuje gdański oddział Telewizji Polskiej. Przed Gmachem Głównym uczelni stanie zaś scena plenerowa. Pierwszy raz na PG zlokalizowany będzie sztab główny TVP Gdańsk.

Ze studia zlokalizowanego na terenie campusu gdańskiej Politechniki nadawane będą telewizyjne relację na żywo. - Będziemy mieli cztery wejścia na antenę ogólnopolską - pierwsze zaplanowano na godz. 10.22 z Długiego Targu, następnie o godz. 13.14 relacjonowana będzie parada, potem mamy zamówione jeszcze wejścia na godz. 17 i 18.30 - mówi Małgorzata Mrozowska-Krawczyk z gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej. - Na politechnicznej scenie będą się odbywały naturalnie również koncerty. Planujemy także próbę opłynięcia kuli ziemskiej na symulatorze. Będziemy się bawili do późnej nocy.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!