Uroczystość przyznania nagrody Nike 2005 Uroczystość przyznania nagrody Nike 2005

Uroczystość przyznania nagrody Nike 2005. (© www.wikipedia.org)

W dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej" ogłoszono finałową siódemkę literackiej nagrody Nike 2010.

Spośród dwudziestu utworów nominowanych w maju do tej prestiżowej nagrody wyłoniono finałową siódemkę. Składają się na nią trzy tomiki poezji, reportaż, dramat, zbiór opowiadań i biografia. Do finalistów nagrody należą:

Jacek Dehnel, "Ekran kontrolny" (Biuro Literackie), Julia Hartwig, "Jasne niejasne" (a5), Magda Grochowska, "Giedroyc" (Świat Książki), Wojtek Jagielski, "Nocni wędrowcy" (W.A.B.), Tadeusz Słobodzianek, "Nasza klasa" (słowo/obraz/terorytoria), Piotr Sommer, "Dni i noce" (Biuro Literackie), Janusz Rudnicki, "Śmierć czeskiego psa" (W.A.B.).

Ku zaskoczeniu, w tym roku w finale zabrakło powieści, choć sytuacja ta nie jest pierwszą w historii nagrody (miała już miejsce w roku 1998 i 2005). Nazwisko laureata zostanie ogłoszone podczas uroczystej gali 3 października.

Również czytelnicy mogą oddawać swoje głosy na najlepszą książkę finału. Głosy z krótkim uzasadnieniem należy przysyłać na adres: Nagroda Literacka "Nike", ul Czerska 8/10, 00-732 Warszawa, lub e-mailem: nagrodanike@gazeta.pl. Autor najciekawszego uzasadnienia otrzyma nagrodę w formie dowolnej wycieczki o wartości 4 tys. zł.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!