17 listopada na ogólnopolskim Kongresie Bibliotek w „Fabryce Sztuki” w Łodzi, kierownik Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu Anita Rucioch-Gołek, otrzymała wyróżnienie w V. ogólnopolskim konkursie stypendialnym dla bibliotekarek im. Olgi Rok.

Biblioteka z pomysłami
Zbąszyńska Biblioteka Publiczna istnieje już ponad 70 lat, ale dopiero od stycznia 2015 funkcjonuje w przestronnych, nowoczesnych wnętrzach zmodernizowanego budynku po starej przychodni przy ul. 17 Stycznia. Jednak nie tylko sam budynek sprawia, że czytelnicy chętnie odwiedzają to miejsce, ale też zespół ludzi, który tu pracuje. To pasja tych ludzi sprawia, że w zbąszyńskiej bibliotece dzieje się wiele, a pomysły tutaj realizowane inspirują innych.

Anita Rucioch-Gołek wyróżniona
17 listopada na ogólnopolskim Kongresie Bibliotek w „Fabryce Sztuki” w Łodzi kierownik Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu, Anita Rucioch-Gołek, otrzymała wyróżnienie w V. ogólnopolskim konkursie stypendialnym dla bibliotekarek im. Olgi Rok, który wspiera rozwój osobisty kobiet pracujących w bibliotekach publicznych. Wręczenie nagród odbyło się w ramach otwarcia Kongresu. Podczas oceny wniosków Kapituła Konkursu oceniała zaangażowanie kandydatki w działalność biblioteki, ze szczególnym uwzględnieniem nowatorskich metod współpracy z osobami korzystającymi z biblioteki oraz z jej innymi partnerami, ambicje i plany na przyszłość.

Uznanie dla zespołu
Przyznanie takiego wyróżnienia dla szefowej zbąszyńskiej biblioteki to także wyróżnienie dla wszystkich zaangażowanych w budowanie wizerunku tej instytucji. To uznanie za pracę zespołu współpracowników, wolontariuszy, organizacji i instytucji współpracujących z biblioteką, a także dla sponsorów, grantodawców i lokalnych mediów, bez których wsparcia wiele inicjatyw nie miałoby takiego dobrego odbioru. To także wyróżnienie dla czytelników, bez których przychylności działania biblioteki nie miałyby większego odzewu, a których obecność motywuje bibliotekarki do podejmowania kolejnych wyzwań.

„Biblioteka to moja praca, moja zaangażowanie, moja pasja. Biblioteka to ja!”
Tegoroczny Kongres Bibliotek, w którym, ze względu na przyznane wyróżnienie, wzięły udział bibliotekarki ze Zbąszynia, przebiegał pod hasłem: „Biblioteka to moja praca, moja zaangażowanie, moja pasja. Biblioteka to ja!”. Kongres jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek, przedsięwzięcia wspierającego biblioteki z małych miejscowości, które prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Brawa dla zbąszyńskich bibliotekarek
W czasie licznych prelekcji i warsztatów rozmawiano o: „rolach, które bibliotekarki i bibliotekarze pełnią na co dzień: o byciu aktywistką, liderem, menedżerką, trenerem, facylitatorką, powiernikiem, innowatorką, designerem, trendsetterką czy programistą” – jak piszą organizatorzy. Takie role pełni dziś nowoczesny bibliotekarz, a przyznane wyróżnienie udowadnia, że zbąszyńskie bibliotekarki świetnie się w tych rolach odnajdują.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!