W dniu 14 października 2014 w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej pierwszego w Europie Ministerstwa Oświaty w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie obchodzono Święto Szkoły.

Społeczność szkolna obchodzi swe święto już od kilku lat. Organizatorem uroczystości jest co roku Samorząd Uczniowski. Celem obchodów jest nie tylko podsumowanie osiągnięć placówki jako instytucji , ale nagrodzenie, wyróżnienie tych którzy swą pracą szczególnie się wyróżniają. Nagrody, wyróżnienia, podziękowania otrzymali nie tylko nauczyciele, uczniowie, ale rodzice, opiekunowie, pracownicy niepedagogiczni szkoły oraz wolontariusze.

- Szkoła jest miejscem szczególnym –opowiada dyrektor Placówki Ewa Lewicka- bez współpracy z ludźmi z naszego środowiska lokalnego nie możemy wypełniać naszej misji. Jesteśmy powołani aby wychowywać i przygotowywać uczniów do życia w tym środowisku. Współpracujemy dla dobra naszych wychowanków i uczniów nie tylko z ich rodzinami. Angażujemy w ten proces wielu wspaniałych ludzi bez których nasze działania nie byłyby tak efektywne. Dzisiaj z okazji święta szkoły, naszego wspólnego święta. Wszystkim serdecznie dziękuje. Świętujemy wspólne sukcesy.- podkreśliła rozmówczyni.

Jak zawsze w sposób niezwykle uroczysty poprzez pasowanie przyjęto do społeczności szkolnej nowych uczniów i przedszkolaków. Grupy przedszkolne otrzymały swoje nazwy związane z głównym rodzajem działalności, której się podejmują i będą rozwijać. MALI ODKRYWCY” o profilu poznawczo – ekologicznym, grupa II to . „ MALI ARTYŚCI” o profilu artystycznym. Nazwy również wskazują na rodzaj metod terapeutycznych , które są stosowane przy wspieraniu indywidualnego rozwoju członka danej grupy przedszkolnej.

Po raz kolejny Rada Pedagogiczna Palcówki przyznała odznakę „Przyjaciel Naszej Szkoły”. Otrzymało ją Koło Miejskie Polskiego Związku Wędkarskiego nr 13 w Legionowie. Odznakę z rąk Dyrektor Ewy Lewickiej odebrał Prezes Koła – Józef Lupa wraz z przedstawicielami Zarządu Koła. Odznakę Przyjaciel Naszej Szkoły otrzymała również Arena Legionowo. Odznakę odebrali : Michał Kobrzyński – kierownik Areny, oraz Anna Maroń. Wyróżnione instytucje w sposób szczególny zasłużyły na ten zaszczyt. Poprzez podejmowane działania wspierają na wielu płaszczyznach szkołę i uczniów. Promują w środowisku pozytywny wizerunek osoby niepełnosprawnej.
Podziękowania od społeczności szkolnej otrzymali również wolontariusze Placówki Mieczysław Krzymowski i Andrzej Bochacz. Obaj artyści angażują się w uwrażliwianie młodych ludzi na sztukę. Dzielą się umiejętnościami i wiedzą. Warsztaty witrażu i modelarskie cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Efekty wspólnej pracy można oglądać na wielu wystawach nie tylko w Legionowie..
Samorząd Uczniowski Placówki przeprowadził w ramach przygotowania do święta Placówki konkurs Nauczyciel Roku 2014- Najlepszy z Najlepszych. W tym roku tytuł przyznawany przez uczniów zdobyła nauczycielka Placówki Anna Skiścim. Gratulacje. Uczniowie przekazali swoje podziękowania i życzenia zebranym tańcami i śpiewem.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!