Pani Alina Miętkiewicz zaproszona przez Konsula Generalnego RP będzie gościła w Brześciu jako autorka wystawy i gość koncertu w Brześciu w związku z organizowanym koncertem chopinowskim w dniu 30 maja br. (niedziela).

Na zaproszenie Pani Elżbiety Książek Konsula Generalnego RP w Brześciu w związku z organizowanym koncertem chopinowskim w dniu 30 maja br. (niedziela) przez nasz Konsulat z udziałem wybitnego artysty białoruskiego i słynnego, nie tylko w Polsce, pianisty jazzowego Artura Dutkiewicza i kwintetu Kuby Stankiewicza Pani Alina Miętkiewicz będzie gościła w Brześciu jako autorka wystawy i gość koncertu. Wystawa prac malarskich związanych z 200. rocznicą urodzin Fryderyka Chopina autorstwa Aliny, która pokazywana jest w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Franciszka Becińskiego zostanie przetransportowana i wystawiona w foyer Teatru w Brześciu. Warto przypomnieć w kilku słowach o autorce.


Alina Miętkiewicz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Kujawskim, malarka, miłośniczka poezji i muzyki, należy do WŁO-ART-u - grupy malarzy nieprofesjonalnych we Włocławku. Ma już przebogaty dorobek. Jej twórczość malarska jest niezwykle ciekawa i wywołuje u odbiorców bardzo różnorodne skojarzenie I dlatego warto poświęcić jej szczególna uwagę. Na pewno te spojrzenie będzie zróżnicowane. Inne znawców malarstwa . Inne przeciętnego Kowalskiego .Jest związana od lat z tym środowiskiem i jej pasja i osiągnięcia są także w części jego sukcesem i o tym warto i trzeba pisać. Dziś spacerując po wystawie i rozmawiamy.


Alina jest skromną osobą. Potwierdza moje spostrzeżenie, że stara się, aby dojść do własnego widzenia, świata i poszukiwania siebie, a przede wszystkim swego spełnienia się w malarstwie. Aby oddać właściwy klimat tamtej epoki w pracach związanych z tematyką Fryderyka Chopina, studiowała ten temat dogłębnie, aby mentalnie wejść do epoki w której żył i tworzył. Następnie odizolowała się na trzy miesiące od otoczenia i malowała, malowała. Powstała z tego piękna kolekcja obrazów pokazywana w Bibliotece w Radziejowie, o czym zresztą pisałem i kilka fotek tych obrazów opublikowałem.Jestem przekonany, że podobnie jak w Radziejowie także i w dalekim Brześciu zostanie przyjęta z entuzjazmem i podziwem dla kunsztu autorki.

Gratulujemy Alinie kolejnego wyróżnienia.

Rozmowa o malarstwie

Wystawa obrazów o tematyce Chopina

O Alinie regiopedia


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!