Plakat będący zaproszeniem na wernisaż Plakat będący zaproszeniem na wernisaż

Plakat będący zaproszeniem na wernisaż. Materiał prasowy. (© Projekt plakatu: Robert Dyhdalewicz)

19 kwietnia br. o godz 17 w Małej Galerii Biblioteki Publicznej Dzielnicy Mokotów przy ul.Czerniakowskiej 38a odbędzie się wernisaż wystawy Arnolda Ananicziusa.

Pełny tytuł wystawy to: "W drodze" czyli
małe prace w "plenerze". Autor przedstawi pastele, akwarele i rysunki. Oto co sam Arnold Ananiczius mówi o prezentowanym zbiorze:

- Tematem wystawy są landszafty, fragmenty miast, poszczególni ludzie, różne sytuacje, studia, martwe natury itp. Są to "impresje" z podróży po świecie, wykonane pod wpływem inspiracji chwilą, danym miejscem i przestrzenią.
Jeszcze niedawno było rzeczą powszechną i zupełnie naturalną, że malarzrysownik, będąc poza swym atelier, pracował również w drodze, studiując i rejestrując to, co się dzieje dookoła. Dziś, niestety, to zjawisko zanika. Konfrontacja z rzeczywistością jest zbyt wymagająca.

Te skromne prace to "zapisy" momentów, zwykłe chwile dnia codziennego, czegoś, co dzieje się wokół nas cały czas. Zadaniem jest uchwycenie tego fragmentu rzeczywistości, tego czegoś. To coś to... zwykłe wydarzenia, zjawiska, rzeczy, gdy dostrzeżone, stają się niezwykłe.

Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!