Jeszcze tylko przez pięć dni mieszkańcy Łodzi w Parku Staromiejskim mogą obejrzeć niezwykła wystawę zdjęć naszej planety.

„Earth from above” czyli „Ziemia z Nieba” to niezwykły zbiór ponad stu zdjęć ziemi wykonanych z pokładu helikoptera przez światowej sławy fotografika Yanna Arthus-Bertranda. Od wczesnej młodości jego pasją jest przyroda oraz bezkresne przestrzenie. W latach 90. XX wieku rozpoczął on pod patronatem UNESCO realizację swojego największego przedsięwzięcia, jakim jest cykl zdjęć Ziemia z Nieba. Autor na fotografiach wielkości 185 x 125 cm przedstawił stan naszej planety w progu XXI wieku.

Aby dokonać tego dzieła, spędził on na pokładzie helikoptera ponad cztery tysiące godzin oraz przemierzył setki tysięcy kilometrów, wykonujące setki zdjęć w ponad 100 krajach naszego globu. Od 10 maja niezwykła wystawa gości w Łodzi. Obejrzało ją już kilka tysięcy łodzian.

Nowością dla tego typu wystaw jest niezwykłe otoczenie – wręcz magiczna sceneria Parku Staromiejskiego – która dodaje uroku fotografiom i sprzyja głębszej refleksji nad przedstawionymi na nich zjawiskami. Wystawę można oglądać zarówno w dzień, jak i w nocy, gdyż wszystkie mające ponad pół kilometra łącznej długości fotografie, są podświetlone. Ekspozycji plenerowej towarzyszy emisja filmu o zagrożeniach naszej planety oraz mapa świata z zaznaczonymi miejscami, z których pochodzą fotografie widoczne w ekspozycji. Mapa stanowi szczególną atrakcję dla dzieci, które mogą wejść na nią nogami i samemu „zwiedzić” świat.

Wystawa odbywa się pod patronatem prezydenta Łodzi dr Jerzego Kropiwnickiego oraz Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Wstęp wolny!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!