Przed długą majówką w Rudzie Śląskiej odbył się X Jubileuszowy Szkolny Rajd Pieszy, zorganizowany przez nauczycieli i uczniów „z Kopernika”.


Oprócz drużyny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika, w zmaganiach uczestniczyły reprezentacje z gimnazjów nr 6, 7 i 13 oraz Zespołu Szkół Specjalnych z Rudy. Odrębne trasy wiodły przez Rudę, Nowy Bytom i Kochłowice. Zawodnicy pokonywali je z mapkami w rekach, odszukując punkty kontrolne, gdzie zaliczali testy wiedzy historycznej i z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz wykazywali się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tradycyjnie bowiem w przygotowanie programu imprezy włączyła się Danuta Balcer z rudzkiej, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Kiedy zawodnicy rywalizowali na szlakach, w budynku szkolnym i na zieleńcach przed nim trwały Dni Otwarte Szkoły. Prezentowano ofertę dla tegorocznych absolwentów gimnazjów.

Według mojego cicerone, Karola Grymela (ucznia II klasy Technikum Elektronicznego), "Kopernik" na wiele propozycji nauki w profilowanym liceum matematycznym, technikum elektronicznym, technikum budownictwa, technikum drogownictwa, technikum informatycznym oraz zasadniczej szkole budowlanej.

Razem z Karolem zwiedziłem pracownię budownictwa, gdzie informacji udzielała Mariola Waluga, nauczycielka konstrukcji budowlanych, pracownię informatyczna prowadzoną przez Bronisławę Badaj, bibliotekę gdzie oprowadziła nas Katarzyna Zięba oraz prezentacje urządzeń do domowego wykorzystania energii odnawialnej. W tajniki tych nowoczesnych urządzeń wprowadzał zwiedzających Krzysztof Tułaj, który zajmuje się przygotowaniami do uruchomienie od nowego roku szkolnego nowego kierunku nauczania: technologii energii odnawialnej.

Przez cały czas przy szkole i w sali sportowej trwały zmagania sportowe i gry sprawnościowe. Były koncerty szkolnego zespołu muzycznego i tanecznego teamu dziewcząt. Funkcjonował punk gastronomiczny. Odbył się konkurs plastyczny tworzenia masek wyrażających emocje. Słowem: było wesoło, piknikowo, przedświątecznie.

Impreza zakończyła się rozdaniem nagród i dyplomów, które wręczały organizatorki: Agnieszka Sokołowska i Katarzyna Marcisz razem z dr Jolantą Szczęśniak, dyrektorką szkoły oraz Danutą Balcer.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!