X Memoriał Bokserski Im. Z. Szułczyńskiego i M.Akonoma był wyjątkowy. Organizatorzy dokonali starań, aby jubileuszowa edycja zapadła kibicom na długo w pamięci. Atrakcją wieczoru były dwie walki o tytuł mistrzyni i mistrza Zbąszynia.

W sobotę, 22 października w hali sportowej „Zbąszynianka” odbył się X Memoriał Bokserski im. Z. Szułczyńskiego i M. Akonoma. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Marek Orzechowski, Wiceburmistrz Zbąszynia, który życzył uczestnikom powodzenia w swoich walkach. Powitania zawodników dokonał także Zbigniew Akonom, Wiceprezes ds. boksu Klubu Sportowego „Obra” Zbąszyń.

Na zawody przyjechali bokserzy z 17 miejscowości: Poznania, Konina, Szamotuł, Wrocławia, Leszna, Zielonej Góry, Sulechowa, Gorzowa Wlkp., Wałcza, Śremu, Gostynia, Chojny, Złotowa, Szczecina, Goleniowa oraz Kalisza. Licznie do zawodów stawili się także bokserzy z sekcji K.S. Obra Zbąszyń.

X Memoriał Bokserski Im. Z. Szułczyńskiego i M.Akonoma należał do wyjątkowych. Organizatorzy dokonali wszelkich starań, aby jubileuszowa edycja zapadła kibicom na długo w pamięci. Atrakcją wieczoru były dwie walki o tytuł mistrzyni i mistrza Zbąszynia.

W kategorii kobiet zmierzyły się siostry - Jagoda Śmiergała z Magdaleną Berlińską. Po zaciętej walce tytuł zdobyła młodsza z sióstr - Jagoda. W pojedynku o tytuł najlepszego w kategorii old boy zmierzyli się bracia - Tomasz Bartczak kontra Rafał Bartczak. Po trzech emocjonujących rundach ostatecznie zwyciężył Tomasz.

Sędziami tej walki byli zgromadzeni w „Zbąszyniance” kibice. To oni wybrali zwycięzcę tego pojedynku. Zawodnik, który otrzymał głośniejszy aplauz został Mistrzem Zbąszynia. Doping kibiców podczas całego memoriału był niesamowity. Cały dzień zawodnicy mogli liczyć na Wasze brawa i zagrzewające do walki okrzyki.

Jubileuszowa edycja była rekordową pod względem frekwencji. Do zawodów zgłoszonych zostało 124 zawodników, w walkach turniejowych walczyło aż 72 bokserów co oznacza, że w ciągu dnia mogliśmy oglądać 36 walk. Spotkania turniejowe były poprzedzone walkami sparingowymi. Emocji na ringu nie brakowało. Pojedynki były bardzo zacięte, kibice mogli zobaczyć także bokserskie nokauty.

Po każdej walce sędzia wręczał dyplomy, dodatkowo zwycięzca starcia otrzymywał pamiątkową statuetkę, natomiast pokonany zawodnik medal. Spikerem turnieju był doskonale już znany zbąszyńskiej publiczności Mariusz Frąckowiak. Zespół taneczny REGO zadbał o oprawę artystyczną imprezy. Na uczestników czekał również poczęstunek. Organizatorami wydarzenia byli: Klub Sportowy „Obra” Zbąszyń oraz Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
64-360 Zbąszyń, ul. Mostowa 10 A
tel. 68 38 68 050
www.centrumsportu-zbaszyn.pl
centrumsportu-zbaszyn@wp.pl

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!