Historyczne zdjęcia - Pani Dorota Kosińska i autor Historyczne zdjęcia - Pani Dorota Kosińska i autor

Historyczne zdjęcia - Pani Dorota Kosińska i autor. (© Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków)

Rusza w Zabrzu Jubileuszowa X Konferencja Naukowo-Praktyczna. Impreza trwać będzie w dniach 23-24 maja na terenie Hotelu Diament.Zabrze jest siedzibę Międzynarodowego Centrum Dokumentacji i Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki.

Organizatorem Jubileuszowej Konferencji są: Urząd Miasta Zabrza, Polska Izba Turystyki, Górnośląską Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Patronem naukowym jest Politechnika Śląska.

Imprezie patronują Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Śląska Organizacja Turystyczna, Metropolia Silesia, Związek Miast Polskich, Hotel Diament i inni.

W listopadzie 2003 roku entuzjaści przemysłowych obiektów na Śląsku postanowili zorganizować pierwszą tematycznie związaną konferencje w Zabrzu. Przez okres dziesięciolecia impreza odbywa się na terenie miasta Zabrze, ale co roku w innym obiekcie.

W 2004 roku podczas konferencji Uchwalono tzw. Rezolucje Zabrzańską, która w swej treści zaznaczała jaka ma wartość dziedzictwo przemysłowego jako świadectwo kulturowe i historyczne.

Uczestnikami Konferencji Zabrzańskie między innymi są: właściciele obiektów dziedzictwa przemysłowego, organizacje zarządzające zabytkami przemysłowymi, przedstawiciele samorządów miast i regionów dysponujących dziedzictwem przemysłowym, specjaliści do spraw ochrony środowiska, muzealnicy, Organizacje międzynarodowe, media i inni

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!