Już po raz 11. do Karpacza zjechali dziennikarze, by walczyć o mistrzostwo Polski na letnim torze saneczkowym.

Do Karpacza, miasta położonego u stóp Śnieżki we wschodniej części Karkonoszy, zjechało około 80 dziennikarzy z całej Polski, którzy wzięli udział w XI Mistrzostwach Polski Dziennikarzy na letnim torze saneczkowym.

Wzorem ubiegłego roku w zawodach uczestniczyli również przedstawiciele biur podróży. Zawody odbywały się w Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa” – całorocznym ośrodku rekreacyjno-sportowym. W tym roku zawody odbywały się tylko na jednym torze światowej nowości całorocznej zjeżdżalni. Jest to tor bobslejowy ALPINA COASTER z 11 wirażami na długości 800 metrów, z maksymalną prędkością 45 km/h.

Dziennikarze walczyli w pięciu kategoriach: w kategorii mężczyzn, kobiet, drużynowej oraz kobiety i mężczyźni „mastersi”. Kategoria „masters” wprowadzona została 7 lata temu dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w rozegranych do tej pory zawodach. O miejscu drużyny decydowały najlepsze czasy dwóch osób z jednej redakcji. Każdy z zawodników wykonywał po trzy zjazdy na Alpine Coaster. Do klasyfikacji generalnej liczyły się 2 najlepsze czasy. We wtorek przez dwie godziny dziennikarze trenowali zjazdy i dyskutowali nad możliwością pobicia rekordu.

W godzinach popołudniowych dziennikarze odwiedzili Hotel Gołębiewski, w którym korzystali z kąpieli i masaży w Tropikanie. Wieczór zaś upłynął we wspaniałej atmosferze w miasteczku Western City – współorganizatora mistrzostw.

W czasie finału stawiano na zwycięzców lub zawodników z podium z poprzednich lat. Jednakże po pierwszych zjazdach rzeczywistość weryfikowała kolejność zawodników. Wśród pań zwyciężyła Elżbieta Gajek, drugie miejsce zajęła Elżbieta Radlińska z Kuriera Szczecińskiego, a trzecie miejsce zajęła Honorata Glapiak z ELKi Leszno.

W kategorii kobiety Masters zwycięzyła Karolina Chojnacka z INO-ONLINE, drugie miejsce Anna Urbańczyk z Biznes Turystyka i Środowisko, zaś trzecie miejsce zdobyła Julita Sikorska z ABC. Z mężczyzn najlepszym okazał się Mirosław Kwiatkowski z Kuriera Szczecińskiego, drugie miejsce zajął Zbigniew Cierpik z SUD TV. Podium dostąpił również Jarosław Adamek. Najlepszą drużyną okazał się INO-ONLINE, drugie miejsce ESKA z Inowrocławia, a trzecie Echo Dnia Kielce W kategorii mężczyzn masters zwyciężył Mirosław Amonowicz z ESKA Inowrocław, drugie miejsce zajął Tomasz Kubera z ELKI Leszno, a trzecie Paweł Kotwica z Echa Dnia.

Podczas środowej wieczornej biesiady w Chacie Karkonoskiej przy uroczystej kolacji i muzyce nastąpiła dekoracja zwycięzców. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy. Każdy otrzymał również Dyplom Uczestnictwa.

Podczas tych mistrzostw, dziennikarze biorący udział w zawodach korzystając ze wspaniałej aury świetnie wypoczęli i dostarczyli organizmowi dużą dawkę świeżego powietrza.Wszystkich dziennikarzy serdecznie zapraszamy już na przyszły rok.

Znajdź nas na Google+

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!