W tegorocznym festiwalu główną rolę odegrali zawodnicy poznańskich klubów. Faworyzowani Ukraińcy wypadli słabiej.

Zakończył się XV Międzynarodowy Festiwal Szachowy. Najsilniejszy turniej, Open A, okazał się bardzo wyrównany. Wygrał, zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Wielkopolski, Marcin Szeląg (KS Pocztowiec Poznań) przed Dariuszem Kaszkowskim (KS Lech-WSUS Poznan) i Wojciechem Przybylskim (KS Pocztowiec Poznań). Wszyscy trzej zdobyli po 6,5 punkta. Główny faworyt - Vadim Shishkin - zakończył rywalizację na 9. miejscu zdobywając 5,5 punkta. Jedyna kobieta w tej grupie, Marlena Chłost ( KS Pocztowiec Poznań), wywalczyła 25. lokatę.

W rywalizacji Open B wygrał Paweł Piechota (KS Lech-WSUS Poznań), a najlepszą kobietą okazała się sklasyfikowana na 4. miejscu Aleksandra Walas (Wielka Pieniawa Polanica).

W turniejach dziecięcym, w swoich grupach, zwyciężali Sławomir Hanusek (grupa do lat 15, w której nie startowała żadna kobieta), Paweł Andrzejewski i Aleksandra Grabianowska (grupa do lat 12) oraz Kacper Tomaszewski
i Sandra Kucharczak (grupa do lat 9).

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!