Już w najbliższą niedzielę odbędzie się XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W stolicy będzie towarzyszyć mu wiele atrakcji. Bieg "Policz się z cukrzycą" czy jarmark ekologiczny to tylko niektóre z nich.

WOŚP w tym roku zagra po raz XX


W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dwudziesty. Fundacja Jurka Owsiaka będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Jak podaje PAP, w akcji ma wziąć udział 120 tysięcy wolontariuszy.Koncert przed PKiN oraz jarmark ekologiczny na pl. Konstytucji


W Warszawie, jak co roku, odbędzie się koncert przed Pałacem Kultury i Nauki. Na scenie pojawi się zespół Dżem, Arka Noego czy Elektryczne Gitary. O godzinie 20. tradycyjnie akcja "Światełko do nieba". Koncert potrwa od godz. 14 do 22.

W związku z finałem na placu Konstytucji odbędzie się jarmark ekologiczny. Towarzyszyć mu będzie degustacja potraw przygotowanych przez kucharzy z warszawskich hoteli i restauracji. Przewidziano również konkursy z nagrodami oraz pokazy filmów dla dzieci.

Czytaj dalej ------->

Atrakcje dla aktywnie spędzających czas


Tradycyjnie, już po raz szósty wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w biegu "Policz się z cukrzycą. Pięciokilometrowa trasa będzie wiodła ulicami m.in. Mazowiecką, Królewską, Krakowskim Przedmieściem i Złotą. Start i meta zlokalizowane będą na placu Defilad. Początek o godzinie 13.45. W samym biegu nie liczy się wynik, gdyż zawodnikom nie jest mierzony czas. Ważny jest sam udział, który ma na celu popularyzującego wiedzę na temat cukrzycy. Ci, którzy nie lubią biegać mogą wziąć udział w marszu nordic walking, który tą samą trasą wystartuje kilka minut po biegu.

Niecodzienna wystawa fotografii w Łazienkach


Z okazji jubileuszowego finału, na ogrodzeniu Łazienek Królewskich będzie można zobaczyć niezwykłą wystawę fotografii. Będzie ona dokumentować dwie dekady działania fundacji i potrwa do końca stycznia. Fotografie będzie można kupić na aukcjach organizowanych w ramach XX finału.

I wiele innych atrakcji


Warto pamiętać, że to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji w stolicy w ramach XX finału WOŚP. W wielu szkołach, domach kultury i wielu instytucjach będą odbywać się koncerty i imprezy.

Fundacja WOŚP została założona przez Jurka Owsiaka w 1993 roku. Jej podstawowym celem jest „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!