Podczas XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi usłyszymy Ivana Komarenko, weźmiemy udział w konnej szarży po Piotrkowskiej, zbudujemy ogromne serce z monet, zobaczymy 500-konnego Mustanga GT i samochody z "Pimp my ride".

W najbliższą niedzielę 8 stycznia odbędzie się XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału to: "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą". W Łodzi imprezy odbywać się będą w kilku miejscach jednak główne atrakcje z rozbłyśnięciem Światełka do nieba będą miały miejsce w Manufakturze.

Manufaktura


Studenckie Koło Naukowe HR Leaders z Uniwersytetu Łódzkiego przeprowadzi akcję, która będzie polegała na zbudowaniu ogromnego serca o powierzchni 70 mkw z monet jedno- i dwugroszowych.

Łódzki WOPR zorganizuje pokazy pierwszej pomocy a także zaprezentuje swoje pojazdy ratownicze: hybrydową łódź ratowniczą typu BRIG i wiosłową łódź typu Jacek Lodowy.

Narodowy Bank Polski również zagra z WOŚP - w niedzielę każdy będzie mógł za 2 zł wrzucone do puszki otrzymać unikatową srebrną monetę, wyemitowaną na dwudziestolecie WOŚP. Po raz pierwszy w historii polskiej numizmatyki monety srebrne będą miały kształt serca.

W niedzielę swoje sale dla zwiedzających udostępni za darmo Muzeum Fabryki w Manufakturze, w którym będzie można własnoręcznie nadrukować serduszko Wielkiej Orkiestry na bawełnianej torbie i zabrać jako pamiątkę do domu.

Do kwestujących na rzecz WOŚP dołączy również Łódzki Klub Mercedesa, motocykliści z "Berserkers", grupa rekonstrukcji historycznej ubrana w mundury Aliantów, sklep jubilerski YES przekaże na rzecz orkiestry złote serce z 26 brylantami, a kino Cinema City plakat z filmu „W ciemności” ze specjalną dedykacją od Agnieszki Holland.

Na dziedzińcu Manufaktury pluszowi lekarze Uniwersytetu Medycznego poinstruują, co zrobić, by ułatwić dziecku wizytę u lekarza, Auto Szkoła AGRA udzieli lekcji jazdy, Społeczna Akademia Nauk zorganizuje dla wolontariuszy ciepły posiłek w restauracji Bella Napoli.

Czytaj dalej --->
Będzie można zrobić sobie zdjęcie z Gringo przed restauracją The Mexican czy przy unikalnych dwu i czterokołowcach. Będzie można podziwiać m.in. jedynego w Polsce 500-konnego Mustanga GT w kolorze czarnego matu, amerykański zabytkowy wóz strażacki z 1920 roku, motocykle Honda VTX, Honda Valkyrie rune 1800, czy Harley Davidson softail heritage 1800. Ciekawostką będą też samochody, które zupełnie zmieniły się dzięki programowi "Pimp my ride", którego emisję można zobaczyć w stacji MTV.

W galerii handlowej Manufaktury obejrzymy pokazy ratownictwa wysokościowego, ćwiczenia psów ratowniczych przygotowane przez Państwową Straż Pożarną oraz będziemy mogli uczestniczyć w lekcjach pierwszej pomocy. Przewidziane są też prezentacje Policji, Straży Miejskiej i Izby Celnej.

W centrum rozrywki "Jazda Park" całodzienny utarg z jednego stołu bilardowego, a w kręgielni "Grakula" przychód z toru nr 20 zostanie przekazany na rzecz fundacji Jurka Owsiaka. W Parku Zabaw i Rozrywki dla dzieci "Kinderplaneta" najmłodsi po okazaniu serduszka WOŚP będą mogli bawić się o 15 minut dłużej, a o godz 18.00 wezmą udział w tworzeniu wielkiego serca z odcisków dłoni.

Łasuchów możemy zaprosić do lodziarni "Grycan" na specjalny deser z sercem, który składać się będzie przede wszystkim z lodów, ale także bitej śmietany, polewy truskawkowej i obowiązkowego ciasteczka w kształcie serca i do "Pierrogerii", w której skosztujemy tradycyjne pierogi w kształcie serca.

Na miłośników mocnych wrażeń będzie czekać drabina linowa, po której śmiałkowie będą mogli wejść pod sam dach Manufaktury, a przed galerią stanie podnośnik Straży Pożarnej – z kosza będzie można podziwiać panoramę Łodzi.

Czytaj dalej --->
O godz 12:00 przed namiotem gazety "Express Ilustrowany" swoją książkę podpisywać będzie znany 
łódzki fraszkopisarz, satyryk i aforysta Jerzy Warszewski. Około godz. 13:00 
pomoc w kwestowaniu rozpoczną Anna i Kinga Olejnik, czyli Najpiękniejsza Mama i
 Córka 2011. Za datki do puszki pozować będą do zdjęć.

Na scenie w Manufakturze usłyszymy wielu artystów. Wystąpią:

16:00 Samokhin Band (jazz z elementami wschodniej muzyki folkowej)
16:30 Too Late (transowe brzmienie lat osiemdziesiątych, covery)
16:50 Eteksor (mieszanka popu i rocka)
17:10 Sjon
17:30 Syllur (mieszanka rocka i muzyki elektronicznej)
17:50 Redrum (metal)
18:10 Sickbag (metal)
18:30 Spaces Faces (rock inspirowany stylem grunge z początku lat 90-tych oraz europejski rock lat 70-tych)
18.50 Krzysztof Ciesielski Band
19.10 Kumpel z podwórka (mieszanka rocka, reggae i ska)
19.30 Rambo Jet (rock and roll)
20.00 Public Relations (zespół coverowy)

Na koniec, po Światełku do nieba, czyli o 20.30, zagra Overhood (rock).

Parking przy Urzędzie Skarbowym, ul. Zachodnia 47 (obok Manufaktury)


Na Parkingu przy Urzędzie Skarbowym w pobliżu Manufaktury wystąpią:

13.00 zespół taneczny "Waveless"
14.00 "Body Load" (hard rock)
15.00 Zespół Tańca towarzyskiego "Czarne Stopy"
15.30 Zespól Tańca i Pieśni
16.00 "Baliama" (alternatywny metalrock)
17.00 Zespół "Mickey Lecter"
18.00 HIP HOP eMCeeM (hip hop)
19.00 ABBA (covery)
Gwiazdą wieczoru o godz 20:00 będzie Iwan Komarenko, wokalista, były członek zespołu Ivan i Delfin.

Czytaj dalej --->

Ulica Piotrkowska


O godzinie 13.00 wyruszy na trasie Al. Schillera- Plac Wolności- Al. Schillera Wielka Szarża na Piotrkowskiej pod hasłem "Wygramy z Cukrzycą".

Przed wydarzeniem senator Ryszard Bonisławski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi i przewodnik turystyczny po Łodzi oraz regionie łódzkim opowie o związkach Łodzi z konnicą.

W szarży weźmie udział 60 koni, 6 zaprzęgów, piechota z grupy ASG B 3, Orkiestra Dęta OSP Szczerców oraz dzieciaki z Fundacji Pomoc Młodym Diabetykom, grupa rekonstrukcyjna Wikingów. Jedno z 50 miejsc na przejazd w zaprzęgu szarży można wylicytować na Allegro. Dla wszystkich darczyńców podkowy na szczęście.

Estrada w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 94


W Pasażu Rubinsteina w godz 14:00 – 19:00 powstanie wioska Słowian i Wikingów. Widzowie wezmą udział w zabawach plebejskich oraz zabawie w króla.

Na scenie wystąpią:
14.00 – 15.00 Występy dzieci z łódzkich szkół + Daniela Zabłocka
15.30 – 16.00 Psychical Starvation (rock)
15.15 – 16.00 Zabawy plebejskie w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej
16.00 – 16.20 Polski Zespół Tańca Cygańskiego "Cztery Struny Skrzypiec"
16.40 – 17.00 „Grzmiąca Półlitrówa” (piosenka turystyczna)
17.10 – 17.30 "Full Steam" (pop z wątkami jazzu)
17.40 – 18.00 Polski Zespół Tańca Cygańskiego "Cztery Struny Skrzypiec"
18.10 -18.30 „Grzmiąca Półlitrówa” (muzyka szantowa)
18.40 – 19.00 "Full Steam" (pop z wątkami jazzu)
19.15 - Raper eMCeeM (Marcin Godziński)
19.30– AHEAD (połączenie mocnych rockowych rytmów i melodyjnych riffów)
19.45 – 20.00 "Baliama" (alternatywny metalrock)
20.00 - Wszystkie zespoły śpiewają finał

CK Ryba, ul. Ogrodowa 26


O godz. 17.00 w galerii rozpocznie się wernisaż trzech studentów ASP, nagrodzonych w XXVIII Konkursie im. Władysława Strzemińskiego "Sztuki Piękne": Kai Szechowskiej, Katarzyny Pałcik i Piotra Chrzanowskego. Również w CK Ryba będzie miał miejsce akustyczny koncert łódzkiego zespołu "Zakaz Wyprzedzania".

Port Łódź, ul. Pabianicka 245


W lodziarni "Grycan" kupić będzie można specjalnie przygotowany na tę okazję Deser z sercem. Całkowitą kwotę ze sprzedaży tych deserów Firma "Grycan" przekaże Fundacji Jurka Owsiaka.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!