Pokemon GO, Minecraft czy GTA V to gry popularne na całym świecie. YouTube pokazał kilka ciekawych lokalnych trendów.

Co ma YouTube do gier? Wbrew pozorom bardzo wiele. Najpopularniejszym na świecie serwisie wideo można zobaczyć mnóstwo poradników i klipów związanych z tą tematyką. Na podstawie tego, co oglądają użytkownicy YouTube stworzył mapę trendów w 25 krajach świata.

Listę gier popularnych globalnie otwierają dwa tytuły: Minecraft i Grand Theft Auto V. Dwie inne gry Pokemon Go i Five Nights at Freddy’s zyskały największą popularność odpowiednio w 24 i 23 przywołanych w zestawieniu krajach. Na piątym miejscu znalazła się produkcja League of Legends.

Ciekawsze niż globalne trendy są gry, które zdobyły lokalną popularność. W Polsce jest to Farming Simulator. W Niemczech przewodzi Deponia, w Rosji S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl, na Ukrainie Tanki Online. W Stanach Zjednoczonych miłość do futbolu amerykańskiego przekłada się również na rynek gier. Tu króluje tytuł Madden NFL '16.

W zestawieniu badana 25 krajów: Argentynę, Australię, Brazylię, Kanadę, Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Indonezję, Indie, Japonię, Meksyk, Malezję, Holandię, Filipiny, Polskę, Rumunię, Rosję, Szwecję, Singapur, Tajlandię, Turcję, Tajwan, Ukrainę, Stany Zjednoczone i Wietnam.


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!