Sierpień to czas kultu maryjnego. Liczne grupy z parafii rzymsko-katolickich wyruszają na Jasną Górę, zanosząc przed obraz Matki Bożej swoje prośby i dziękczynienie. Również powiat chrzanowski będzie miał swoich przedstawicieli w Częstochowie.

W poniedziałek 6 sierpnia, spod wawelskiej katedry wyruszyły piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Dzień później we wtorek, w ślad za nimi ruszyły grupy wiernych z powiatu chrzanowskiego. Pielgrzymi dotrą do sanktuarium w sobotę.

Każdą pielgrzymkę poprzedza uroczysta msza święta z błogosławieństwem na czas podróży. Podczas Eucharystii w parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie, ksiądz biskup skierował do wiernych również prośbę, aby poza swoimi intencjami zanieśli przed Ikonę Jasnogórską modlitwy o nowe powołania do życia zakonnego i duchownego.

XXVII Piesza Pielgrzymka do Częstochowy z Chrzanowa wyruszyła po godz. 13.30. Najpierw do akcji ruszyli porządkowi, aby udrożnić przejście dla uczestników wyprawy.
Tuż po nich, w zwartej, rozśpiewanej i radosnej atmosferze ruszyli wszyscy pielgrzymi.

Rokrocznie zwiększa się liczba osób młodych podążających przed wizerunek Matki Bożej. Jest to bardzo istotny fakt, gdyż ostatnie wydarzenia w polskim kościele mogłoby zniechęcać do aktywności duchowej. Wiara tych ludzi jest nieprzejednana. I każdego, kto jeszcze nie uczestniczył w takiej pielgrzymce, zachęcam do wzięcia udziału. To niezwykłe przeżycie pozostające na długo w naszych sercach.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!