Przed bardzo trudnym zadaniem staną dziś zawodnicy Azotów Puławy. Podopieczni Bogdana Kowalczyka w 5. kolejce Ekstraligi piłkarzy ręcznych podejmą we własnej hali zespół Wisły Płock.

W pierwszych czterech kolejkach Ekstraligi zawodnicy Azotów Puławy zaledwie raz zaznali smaku zwycięstwa w tegorocznym sezonie. Podopieczni Bogdana Kowalczyka w trzeciej kolejce pewnie pokonali 36:28 AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Pewne zwycięstwo Azotowców u siebie wprawiło w dobre nastroje kibiców, którzy po porażkach w pierwszej kolejce z Chrobrym Głogów i Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski w drugiej liczyli na przełamanie złej passy. Wysoka porażka przed tygodniem z outsiderem tabeli Nielbą Wągrowiec zaskoczyła wielu ekspertów piłki ręcznej, którzy spodziewali się wyrównanego spotkania ze wskazaniem na drużynę Azotów.

Szansę na przełamanie Puławianie mają już dzisiaj. Zadanie jednak nie będzie proste, gdyż czeka ich spotkanie z jednym z najsilniejszych przeciwników w Ekstralidze. Wisła Płock podrażniona nieudanym poprzednim sezonem, w tym prezentuje się nieźle. Podopieczni trenera Larsa Walthera w pierwszych czterech kolejkach nie mieli sobie równych pokonując kolejno Warmię Olsztyn, Stal Mielec, Miedź Legnica i MMTS Kwidzyn.

Który z tych zespołów okaże się lepszy? Przekonamy się już o godzinie 18.00 w Puławach. Z pewnością najciekawiej zapowiada się rywalizacja bramkarzy od których bardzo wiele zależy, a więc Mortena Seiera i Marcina Wicharego(Wisła Płock) i Macieja Stęczniewskiego i Piotra Wyszomirskiego(Azoty Puławy).

Zestaw par 5 kolejki Ekstraligi piłki ręcznej:

MMTS Kwidzyn 22:35 (13:14) KS VIVE Targi Kielce
SPR BRW Stal Mielec - MKS Zagłębie Lubin
MSPR Reflex Miedź Legnica - Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn
KS Azoty-Puławy - Orlen Wisła Płock
SPR Chrobry Głogów - MKS Nielba Wągrowiec
MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. - KS AZS AWF Gorzów Wlkp.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!