Wspólnym elementem obu kryminalnych zdarzeń był alkohol. Jedni pobili niedawnego współbiesiadnika, drudzy zaatakowali dwóch nieznanych mężczyzn przechodzących akurat przez park.

Wczoraj w Komisariacie Policji w Janowie Podlaskim mieszkaniec bialskiej gminy złożył zawiadomienie o przestępstwie rozboju.

Pokrzywdzony nie pamiętał okoliczności zdarzenia, ponieważ w momencie zaistnienia przestępstwa znajdował się pod wpływem alkoholu. Domyślał się jedynie, że napastnicy ukradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami, bijąc go wcześniej po głowie i kopiąc po całym ciele.

Policjanci z Janowa Podlaskiego szybko ustalili przebieg zdarzenia. Jak się okazało rozboju na 38-latku dokonali dwaj mężczyźni, którzy wcześniej spożywali z nim alkohol.

Obaj widzieli, że pokrzywdzony ma pieniądze, więc kiedy odszedł od stołu, postanowili mu je siłą zabrać.

Dwaj, podejrzewani o dokonanie tego przestępstwa mieszkańcy gminy Konstantynów w wieku 22 i 30 lat, trafili do policyjnego aresztu.

Około godziny 20.30 w parku miejskim w Białej Podlaskiej. Dwaj nietrzeźwi zaczepili dwóch innych mężczyzn idących alejką. Początkowo były wyzwiska, a następnie zażądali od nich papierosów, odgrażając się, że w przypadku niespełnienia żądań zostaną pobici.

Po odmowie, jeden z nich zaatakował przechodniów.

- Miał pecha. Trafił na policjanta służby kryminalnej wracającego z zakupów. Ten obezwładnił napastnika, a po chwili jego agresywnego kolesia - uzupełnił rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska kom. Jarosław Janicki.

Wezwany patrol policji przewiózł zatrzymanych do aresztu.

Dzisiaj z krewkimi mieszkańcami Białej Podlaskiej (obaj w wieku 33 lat) były wykonywane czynności procesowe.
Zdarzenie zakwalifikowano jako usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!