Najpiękniejszy prezent, jaki dziadkowie mogą dać swoim wnukom, to wspólnie spędzony czas! "Poradnik dla babci i dziadka" Elizabeth La Ban et consortes, to zbiór informacji, które krok po kroku wprowadzają dziadków w zapomniany już przez nich świat malucha.

Rodzicielstwo na ogół dotyczy osób młodych, często na progu kariery zawodowej. Imperatyw utrzymania pracy, zmusza do zwiększonego wysiłku, doskonalenia kwalifikacji, a te, trudno pogodzić z obowiązkami opiekuńczymi i wychowawczymi nad potomstwem. Tu w sukurs przychodzi sprawdzona „instytucja” - babcia. Jak głosi obiegowa opinia, dziadkowie bardziej kochają wnuczęta, niż kiedyś ich rodziców.

Opinię tę, w Poradniku dla Babci i Dziadka podtrzymują jego autorzy Elizabeth La Ban et consortes.

Pozycją tą, w tłumaczeniu i opracowaniu redakcyjnym Wandy Stompór oficyna wydawnicza Pestka w lutym tego roku zainaugurowała swoją działalność.

Piękna grafika, ciekawa kolorystyka, wesołe ilustracje oraz wyraźnie zaznaczone ważniejsze akapity, to oprócz interesującej treści, niewątpliwe atuty tej książki.

Zawartość merytoryczna Poradnika, zasadniczo różni się od tego typu pozycji wydawniczych, bowiem z wielkim pietyzmem usystematyzowane informacje, krok po kroku wprowadzają dziadków w zapomniany już przez nich świat malucha. Znajdą tu praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji niemowlęcia, jak również sposoby nawiązania z nim kontaktu uczuciowego.

Autorzy prowadzą dziadków przez kolejne fazy rozwoju dziecka, podpowiadają metody postępowania w sytuacjach stresogennych, także w relacjach z rodzicami. Próbują też odpowiedzieć na niektóre, zaskakujące dorosłych, dziecięce pytania, np.: czy dżdżownice mają krew?

Poradnik zawiera mnóstwo propozycji gier, zabaw i innych zajęć o charakterze wychowawczym,
kreujących osobowość małego człowieka, przygotowujących go do życia w rodzinie i społeczeństwie.

Wydawnictwo zachęca do zapoznania się z treścią Poradnika tymi słowy: Wierszyki, zabawy w wannie, podwórkowa olimpiada, biwakowanie na (nie)wielkiej przestrzeni, sposoby na przetrwanie podróży samochodem, poszukiwania czterolistnej koniczynki, ogród wróżek, polana skrzatów, przepisy na ciastka, założenie rodzinnej gazety, własny tort lodowy, koralikowe ludziki, dzień w zoo, podróż w czasie, wycieczka autobusem lub pociągiem i wiele, wiele innych pomysłów na wspaniałe zabawy z wnukami!

Autorzy przekonują, że wspólne zabawy, zajęcia domowe, wycieczki, to nie tylko przyjemność bycia z sobą w danej chwili. Przede wszystkim, służy to zadzierzgnięciu międzypokoleniowych więzi emocjonalnych, a także wspomaga rozwój intelektualny dziecka.

Poradnik dla Babci i Dziadka spotkał się z uznaniem recenzentów profesorów psychologii Krystyny Drat-Ruszczak oraz Aliny Kolańczyk i jest przez obie panie gorąco polecany.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!