Jak pomóc diabetykom w ich codziennej egzystencji? Istnieje możliwość dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych.

Toczące się od pół roku rozmowy zostały sfinalizowane! W sobotę 18 lutego 2012 roku w Międzybrodziu Żywieckim zostało podpisane porozumienie pomiędzy Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Głównego Andrzeja Baumana oraz Mariana Procnera – członka Zarządu Głównego; Ośrodkiem Wypoczynkowym Niagara reprezentowanym przez Krzysztofa Klimę oraz gminą Czernichów reprezentowaną przez Wójta Adama Kosa.

W ośrodku Niagara w Międzybrodziu Żywieckim będą organizowane turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych chorych na cukrzycę. Technologia żywienia i jadłospis dostosowane zostaną do osób chorych. Istnieje możliwość dofinansowania uczestnictwa w turnusach osób chorych na cukrzycę i ich opiekunów z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Z tego dofinansowania można skorzystać raz w roku kalendarzowym. Kryterium dochodowe na osobę w rodzinie wynosi 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym kwartale, a na osobę samotną 65 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Wynegocjowane zostały bardzo dobre warunki pobytowe.

Stowarzyszenie Polskich Diabetyków działa ponad 30 lat i jest największą organizacją pożytku publicznego w kraju. Liczy ponad 120 tysięcy członków skupionych w 520 oddziałach na terenie całego kraju. W Polsce na cukrzycę choruje 2 mln 600 tysięcy osób, z czego 200 tysięcy to młodzież i drugie tyle to osoby w podeszłym wieku.

Jak walczyć z chorobą, jak jej zapobiegać, jaką zastosować dietę i jak z nią żyć? Tym tematom będą poświęcone odpowiednie szkolenia w ośrodku.
Wójt Adam Kos przedstawił program gminy Czernichów jako Gminy Przyjaznej Diabetykom.

W spotkaniu udział wzięli zarówno prezesi wojewódzkich oddziałów Stowarzyszenia, jak również dziennikarze, których poinformowano o skali zjawiska i o trudnościach w realizacji podstawowych zadań Stowarzyszenia - walka o sprzęt, insulinę, leki oraz niezbędne paski pomiarowe.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!