za wcześnie na rytuały - Barbara Janas-Dudek za wcześnie na rytuały - Barbara Janas-Dudek

za wcześnie na rytuały - Barbara Janas-Dudek

Barbara Janas-Dudek i Wydawnictwo Anagram, przy współpracy z Urzędem Miasta Chorzów oraz Kompleksem Dobrego Smaku Sztygarka mają zaszczyt zaprosić Państwa na wieczór promujący najnowszy tom wierszy pt. "za wcześnie na rytuały"

Sprawy ostateczne, bolesne, tematy trudne, stany traumatyczne, choroba i związane z nią lęki - wyartykułowane za pomocy wierszy. Czy trzeba się bać, zanim jeszcze przeczyta się teksty czy może lepiej sięgnąć po dawkę optymizmu, po pełną szczęścia i uniesień literaturę? Zamknąć książkę i odetchnąć, że życie jest piękne i łatwe. Barbara Janas-Dudek nie ułatwia czytelnikowi zadania, oddając w jego ręce swój najnowszy tom – Za wcześnie na rytuały. Jeśli nawet po przeczytaniu kilku wierszy ktoś przerwie lekturę, to za chwilę zacznie czytać dalej i nie będzie w stanie przerwać. Nie będzie mógł, bo lektura tych niezwykłych (w sporej części zamkniętych w bardzo interesującą formę bryły) wierszy – pochłonie go bez reszty. Wiersze Barbary Janas-Dudek nie przestaną nas „dotykać” po zamknięciu książki, nie będziemy chcieli ich zapomnieć. Zostaną w naszych głowach, będziemy się nimi „żywić”.
Mirka Szychowiak


Barbara Janas-Dudek: poetka, animatorka kultury, jurorka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "OKNO". Zadebiutowała w 2009 r. tomem wierszy „oczy na uwięzi”. W 2011r., nakładem Zaułku Wydawniczego Pomyłka ukazał się arkusz poetycki „alfabet lęku”. W roku następnym ta sama oficyna literacka wydała książkę poetycką "zakład pracy chronionej", która została wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, w kategorii Najpiękniejsza Książka Roku. Autorka tomu wierszy "za wcześnie na rytuały" (Wydawnictwo Anagram 2017 r.). Współorganizatorka chorzowskich imprez literackich „Port Poetycki” oraz Turnieju Jednego Wiersza im. Barbary Dziekańskiej.

Barbara Janas-Dudek to również autorka monodramu „zakład pracy chronionej”, na podstawie którego wraz z mężem, poetą Jackiem Dudkiem, przygotowała inscenizację teatralną pod tym samym tytułem.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!