W Parafii Ewangelickiej w Szczyrku wymyślono ciekawą zabawkę edukacyjną na 500. lecie Reformacji (1517-2017).

To już kolejny projekt, wymyślony i realizowany w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, związany z 500. leciem Reformacji.

Dla każdego kto jest niezorientowany w religi protestanckiej zabawka jest jak zwięzła informacja. Pozostałym przypomina co jest fundamentem Reformacji. Wystarczy odkryć kolejne płatki Róży Lutra i przeczytać:
Solus Christus - Tylko Chrystus
Sola Scriptura - Tylko Biblia jest podstawą wiary w protestantyzmie
Sola Gratia et Fide - Tylko z łaski przez wiarę jesteśmy zbawieni
Solum Verbum - Tylko Słowo i Sakramenty.


500. lecie Reformacji. W Beskidach zasadzono dąb Jakuba

Zabawka przeznaczona jest w głównej mierze dla dzieci, ale podoba się także młodzieży i dorosłym, którzy chętnie po nią sięgają - powiedział w rozmowie z Wiadomościami24.pl ks. Jan Byrt. Z tyłu zapisane jest cudowne słowo : Soli Deo Gloria - Tylko Bogu chwała - i pierwsza zwrotka hymnu reformacyjnego :
"Warownym grodem jest nasz Bóg, orężęm nam i zbroją ! Wybawia On ze wszelkich trwóg, co nas tu niepokoją ! Stary chytry wróg czycha by nas zmógł, swych mocy złych rój prowadzi na nas bój, na ziemi któż mu sprosta".

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!