źródło - https://www źródło - https://www

źródło - https://www.youtube.com/watch?v=caOjQvAPtts (© Print Screen)

Jak podaje stacja TVP Info powołując się na MON Ukrainy, doszło do szturmu na ukraińską jednostkę zlokalizowaną na Krymie.

Podczas szturmu na ukraińską bazę wojskową w Symferopolu zginął ukraiński żołnierz. Pozostali zostali zatrzymani prawdopodobnie przez siły "samoobrony", odebrano im dokumenty.
Według przedstawiciela Ministerstwa Obrony Ukrainy Władysława Selezniowa zastrzelony to sierżant, który ochraniał parking jednostki w Symferopolu. Podczas strzelaniny ranny został również kapitan tej jednostki, którego odwieziono do szpitala.

Jak informuje ukraiński MON, w czasie szturmu na 13 Centrum Fotogrametryczne w Symferopolu, bezpośrednim trafieniem w okolice serca zginął Kakurin S.. Ponadto, strzałem w szyję i ramię zostali ranni kapitan Fedun. Jeden z ukraińskich żołnierzy został poważnie ranny w nogi i głowę od ciosów pałkami, kształtek i innych narzędzi.

Ukraińskie MON na swojej stronie internetowej podaje, iż napastnicy ubrani byli w mundury wojskowe Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej , bez insygniów i uzbrojeni w broń automatyczną oraz karabiny snajperskie.

Po wydarzeniach w jednostce wojskowej na ulicach Symferopolu zastrzelony został również członek "samoobrony", najprawdopodobniej z broni snajperskiej.

Arsenij Jaceniuk obwinia za tą sytuację prezydenta Rosji.
Zwrócił również uwagę, iż konflikt z płaszczyzny politycznej przeniósł się na płaszczyznę militarną.

Komentarz autora
Można domniemać, iż sprawy nie tyle wymykają się spod kontroli, co stanowią dalszy, dobrze dopracowany scenariusz.
Po wielu nieudanych próbach prowokacji do wymiany ognia pomiędzy nieoznakowanymi żołnierzami a żołnierzami ukraińskimi znajdującymi się w zablokowanych jednostkach wojskowych, tym razem sytuacja posunęła się o krok dalej.

Powstaje wiele pytań. Jednym z nich może być, czy takie działania, gdzie w wyniku potyczek są już ofiary śmiertelne, otworzy Putinowi drogę do zbrojnego zajęcia Krymu. Biorąc pod uwagę oficjalną zgodę na przyłączenie Krymu do Rosji, oraz fakt, że z taką prośbą wystąpił samozwańczy parlament Krymu, może w ocenie Putina taką interwencję usprawiedliwiać.

Pojawia się też pytanie drugie. Kto strzelał na ulicach Symferopolu do członka "samoobrony"?

- Artur Hampel

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!