W lutym br., w artykule pt. „Społeczności osiedlowe zbulwersowane” sygnalizowałem „zagadkowe oświetlenie boisk przy SP 2 w Nowogardzie”. Wielu zwracało uwagę na ten problem komu trzeba i gdzie trzeba. Słuchający chyba jednak nie słyszeli.

W lutym br., w artykule "Społeczności osiedlowe zbulwersowane", na portalu wNowogardzie.pl sygnalizowałem „zagadkowe oświetlenie boisk przy SP 2 w Nowogardzie”. Wielu zwracało uwagę na ten problem, komu trzeba i gdzie trzeba. Ale... słuchający chyba nie słyszeli.

Jak było zimą, a jak jest wiosną?

Wtedy, tzn. w styczniu 2011, boisko przy SP 2 było pokryte dość grubą warstwą śniegu, który musiał być oświetlony w nocy przez 6 lamp – chyba tylko po to, aby mu się dobrze leżało.
Jest już maj i coś się zmieniło! Cóż takiego? Mianowicie to, że poranki mamy jasne i... doświetlane światłem płynącym z tych samych lamp. Zimą lampy te świeciły od ok. 24. - w nocy, a teraz emitują o dużym natężeniu światło – rano. To znaczy w czasie, gdy jest już widno!

Dzisiaj, tj. 13 maja w piątek, rano ok. godziny 6. zrobiłem sobie spacerek. Lekko popadywał deszczyk i „cieszył się”, że może padać na tak dobrze doświetlone powierzchnie boisk i trawników przy SP 2 w Nowogardzie. Zawsze to bezpieczniej spadać w takiej jasności, niż w warunkach gorszej widoczności. 6 lamp o niemałej mocy dodatkowo oświetla boiska przyszkolne z niewiadomych powodów każdego ranka już od dość dawna.

Tak sobie myślę

Tak sobie myślę i dostaję olśnienia. Chyba do mnie jeszcze nie dotarła ta prawda, że jesteśmy bogaci. Brzmi to całkiem dobrze i jest prawdopodobne. Jednak ja i moi sąsiedzi nie jesteśmy bogaczami. Oszczędzamy jak możemy a pod naszymi nosami rzuca się w oczy taka jasna beztroska. Nie brzmi to dobrze. Myślę, że raczej odwrotnie.
Oświata nigdy nie była dofinansowana jak należy. Jest w ciągłej zadyszce. Pieniądze zamiast na pomoce naukowe muszą być przeznaczane na... na bezmyślnie trwonioną energię elektryczną, która jakoś nie chce stanieć. Być może są tacy, którzy myślą: Jesteśmy bogaci i musimy mieć jasno.

A co? Przecież nas stać!
Nie ważne, że znowu radni będą podnosić podatki gminne? Będzie lepiej? Z pewnością tak będzie jeśli kasa się napełni. Szaraczki niech się martwią skąd brać pieniądze.

Pytania na które nie mam odpowiedzi

Komu i do czego te energochłonne lampy służą?
Czy szary obywatel musi płacić za trwonione pieniądze przez... No właśnie, przez kogo?
Dlaczego nie widzą tego wybrańcy ludu - radni, z których kilku w pobliżu tej szkoły mieszka?
Słyszałem wielokrotnie, że na oświacie nie oszczędzamy. Jak należy rozumieć takie stwierdzenie?
Kto jest tak bogaty, że może sobie pozwolić na takie trwonienie pieniędzy?


Moim zdaniem
Jeśli bogaci muszą mieć jasno to niech mają. Za swoje, nie za moje.
Gmina Nowogard nie należy do bogatych. Niepotrzebne oświetlenie powinno być zlikwidowane, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczone np. na remont drogi przy szkole lub pomoce naukowe, na przestawienie słupa oświetleniowego i remont drogi przy garażach na 15 lutego.
Dzisiaj słyszałem takie zdanie: „Człowiek lekko rozgarnięty jest w stanie to zrobić...”

Pomimo wszystko oczekuję i jestem dobrej myśli, że w tym bulwersującym temacie rozjaśni się.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!