Jeszcze do niedawna nikt o niej nie słyszał. Wystarczyły MŚ 2010 i popularności mogą jej pozazdrościć największe gwiazdy sportu i ekranu.

Ośmiornica Paul znalazła się w centrum zainteresowania. Przyciąga wzrok i o niej się mówi na całym świecie. Podbiła internet. Jej zdjęcie publikowane jest przez media ogólnoświatowe. Nie musiała nawet poprawiać swojego wyglądu u najlepszych chirurgów kosmetycznych. Ludzie kochają ją taką jaka jest. Ma nawet swoje fan kluby. I - jak to często bywa w takich przypadkach - nie brakuje jej też wrogów. Zwłaszcza po jej ostatnich typowaniach zwycięzców meczów piłkarskich mistrzostw świata.

Po ostatnim zwycięstwie Hiszpanii z Niemcami życie sławnej ośmiornicy zostało zagrożone.
I to dosłownie, bowiem jej przeciwnicy chcą ją podać jako danie narodowe, dodając do tego kufel piwa.

Sport.pl przywołuje wypowiedź Doloresa Luscha, piłkarskiego fana i jednocześnie kucharza, który zaproponował nawet przepis na przyrządzenie ośmiornicy: "potnij ją w kawałki, obsmaż na grillu, pokrop cytryną, dodaj oliwy z oliwek, czosnku i masz wyśmienite danie". Niektóre media np. Berliner Kurier, Die Welt i Sueddeutsche Zeitung podchwyciły ten pomysł.

Losem Paula zainteresował się premier Jose Luis Rodriguez Zapatero, zmartwiony, że głowonogowi, który przewidział zwycięstwo Hiszpanów może stać się coś złego. Minister ds. przemysłu, Miguel Sebastian zażądał nawet "natychmiastowej repatriacji głowonoga do Hiszpanii".

Dziś znów na Paulu skupiła się uwaga kibiców. Miał wskazać zwycięzcę turnieju. I tym razem wybrał Hiszpanię. Natomiast Niemcy mają zdobyć brązowy medal. Warto wspomnieć, że proroctwa ośmiornicy sprawdziły się w stu procentach. Czy i tym razem będzie podobnie? No i czy Paul uratuje się przed śmiercią? Zobaczymy wkrótce.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!