Kozacy po przegranej walce Kozacy po przegranej walce

Kozacy po przegranej walce (© Patrycja Fiećko)

Kolejna impreza z cyklu spotkań na zamku w Chudowie.

W niedzielę, 6 czerwca, odbyła się kolejna impreza na chudowskim zamku. Inscenizacja prawdziwego wydarzenia z 1626 roku - mały fragment historii na żywo. W towarzystwie grzmiących armat przypomniano o pobycie lisowszczyków w Chudowie. Po kilkakrotnych próbach, zamek jednak nie został zdobyty przez Kozaków. Dodatkową atrakcją była wystawa w salach zamkowych pt. "Kozacy i Sarmaci".

- Wydarzenie godne polecenia. Za każdym razem chudowski zamek zaskakuje. Jestem tu stałym bywalcem, każda impreza niesie ze sobą coś nowego. Moją pasją zaraziłem swoją dziewczynę. Dzisiaj była zachwycona. Z niecierpliwością czekamy na Jarmark Średniowieczny, ale to dopiero w sierpniu - powiedział Sebastian z Ornontowic.

Już w przyszłą niedzielę kolejna odsłona - Szlak bursztynowy. Pokazy wojsk rzymskich, targ niewolników z czasów funkcjonowania szlaku bursztynowego. Dodatkowo wystawa bursztynów.

Więcej informacji oraz plan imprez na stronie www.zamekchudow.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!