W miniony weekend została rozegrana ostatnia kolejka fazy zasadniczej ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Niespodzianka w Legnicy, gdzie miejscowa Miedź pokonała Azoty Puławy. Wysokie zwycięstwa odniosły Vive Kielce i Wisła Płock.

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej ekstraklasy miała przynieść odpowiedzi na pytanie, która z drużyn Zagłębie Lubin(18), czy Azoty Puławy(17) dołączą do grona siedmiu szczęśliwców pewnych awansu do fazy play-off.
By awansować do play-offów puławskie Azoty musiały wygrać na wyjeździe w Legnicy z Miedzią i jednocześnie liczyć na to, że grające u siebie Zagłębie Lubin polegnie w spotkaniu z Chrobrym Głogów. Jak się okazało, żaden z tych warunków nie został spełniony. Lubinianie pewnie pokonali zespół Chrobrego 32:25. Puławianie pojechali do Legnicy bojowo nastawieni, jednak wyraźnie odstawali szybkościowo od lepiej dysponowanych tego dnia gospodarzy. Mecz był wyrównany, jednak ostatecznie Azoty przegrały z sąsiadem z tabeli jedną bramką 29:30. Podopiecznym Piotra Dropka pozostała walka o utrzymanie, podczas której puławianie spotkają się właśnie z Miedzią Legnica, Stalą Mielec i AZS-em Gorzów Wielkopolskim.

Te dwa ostatnie zespoły spotkały się ze sobą w ten weekend. Mecz ostatnich drużyn w tabeli obfitował w wiele emocji. Lepsi okazali się akademicy z Gorzowa, którzy wykorzystali atut własnego parkietu i pokonali Stal 35:31. Zwycięstwo AZS-u sprawiło, że gorzowianie opuścili ostatnie miejsce w tabeli i o jeden punkt(13pkt) wyprzedzają Stal Mielec(12).

W hicie kolejki pierwsze w tabeli Vive Kielce podejmowało u siebie Traveland Olsztyn. Ten kto spodziewał się w Kielcach wyrównanego spotkania musiał się gorzko rozczarować. Podopieczni Bogdana Wenty od samego początku spotkania narzucili swój styl gry i rozgromili ekipę z Olsztyna 42:24.

Czwarty w tabeli MMTS Kwidzyn przegrał na wyjeździe z AZS AWFiS Gdańsk. W pierwszej połowie to kwidzynianie byli stroną dominującą będąc świetnie zorganizowanymi w obronie i konstruując szybkie i skuteczne ataki. Początek drugiej połowy to bardzo skuteczna gra bramkarzy obydwu drużyn. Po kilku minutach to jednak gdańszczanie przejęli inicjatywę. Podopieczni Daniela Waszkiewicza coraz skuteczniej grali w ataku, co przy znakomitej postawie bramkarza Macieja Pieńczewskiego sprawiło, że gdańszczanie pokonali MMTS Kwidzyn 24:21.

W innym ciekawym spotkaniu Wisła Płock po koncertowej grze pokonała na wyjeździe Kiper Piotrków Trybunalski 39:22. Obie drużyny miały o co walczyć. Po piątkowej porażce drużyny MMTS-u w Gdańsku, Focus miał szanse, by zamienić się pozycjami z kwidzynianami. Miało to ogromne znaczenie, gdyż wiadome było, że zespół, który zajmie czwarte miejsce w przypadku konieczności rozgrywania trzeciego meczu w play-offach będzie mógł rozegrać trzeci mecz na własnym terenie. Porażka u siebie z Wisłą oznacza, że to MMTS w przypadku konieczności rozegrania trzeciego meczu będzie grał na własnym terenie. Zwycięstwo płocczan pozwoliło Wiśle bez względu na wynik z Kielc zająć drugie miejsce na koniec rundy zasadniczej.

Po ostatniej kolejce znany już pary drużyn, które spotkają się ze sobą w fazie play off. W pierwszej rundzie play-off Vive Kielce (1. miejsce) zagra z Chrobrym Głogów(8). Szczególnie interesująco zapowiada się spotkanie ubiegłorocznych medalistów Wisły Płock (2. miejsce) z Zagłębiem Lubin(7). Traveland Olsztyn(3) zmierzy się z AZS-em AWF-em Gdańsk(6), zaś MMTS Kwidzyn(4) zagra Kiperem Piotrków Trybunalski(5).

Azoty Puławy, Miedź Legnica, AZS Gorzów Wielkopolski i Stal Mielec będą walczyć o utrzymanie. Te cztery drużyny zachowają swój dorobek punktowy z fazy zasadniczej i rozegrają ze sobą po dwa spotkania(jedno u siebie, jedno na wyjeździe). Dwie drużyny z najlepszym dorobkiem punktowym pozostaną w ekstraklasie, pozostałe dwie będą musiały ją opuścić.
Tabela drużyn walczących o utrzymanie:

9.Azoty Puławy - 17 pkt
10.Miedź Legnica - 16 pkt
11.AZS Gorzów Wielkopolski - 13 pkt
12.Stal Mielec - 12 pkt

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!