W Wernigerode dobiega końca Zweite Landesgartenschau - Druga Krajowa Wystawa Ogrodowa. Przyciągnęła ponad pół miliona turystów z całej Europy.

Landesgartenschau trwa od 15 kwietnia. Początek wystawy przywitano występami muzycznymi i fajerwerkami. Górzyste Wernigerode słynie w całym kraju z kolorowych kompozycji kwiatów i krzewów ogrodowych.


Turyści i mieszkańcy mogli podziwiać w ciągu sześciu miesięcy kompozycje ponad 100 ogrodów na łącznej powierzchni 33 ha. Umieszczono je przy najpiękniejszych widokach i w najpiękniejszych miejscach miasta. Kwiaty prezentowane były w trzynastu halach. Ogrody Wspomnień, Różane, Kamienne, Niebieskich Mórz, Ogrody Złotej Jesieni i Piaszczystych pustyń - to tylko niektóre z propozycji do zobaczenia.


Atrakcją są nie tylko kolorowe kwiaty i przepiękne zielone krzewy, ale także wodospady, które zajmują powierzchnię 14 hektarów. Przy nich także posadzono kwiaty. Oprócz ogrodów i spacerów odbywają się liczne imprezy kulturalne, jak spektakl Noc Walpurgii, Noc Jazzowa, występy operetek i chórów regionalnych a także wieczorki folklorystyczne. Wystawa kończy się 8 października. Do tego dnia na pokaz oryginalnych kompozycji kwiatowych o nazwie : "Kolorowe miasto" zaprasza hala Finale Furioso. Bilet całodniowy dla dorosłych kosztuje 11 euro, a dla dzieci 3 euro.


red. sms
Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!