Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zakończyły się krakowskie targi Horeca

HENRYK CZECHOWSKI
HENRYK CZECHOWSKI
Plakat targów Enoexpo
Plakat targów Enoexpo ze zbiorów organizatora targów
Kolejne targi Horeca, Gastrofood, Enoexpo przeszły do historii. Czy to był triumf? Dowiemy się za kilka tygodni, po dokładnej analizie zysków i strat. Jest dziwne, że prawie milionowy Kraków nie posiada z prawdziwego zdarzenia hali targowej.

Specjalne targi odbywające się między 16 a 18 listopada w Krakowie przy ul. Centralnej, na terenie hali firmy „Targi w Krakowie”, pokazały, że tego typu imprezy są dalej potrzebne.

To była bardzo ważna impreza w branży promocji wina, kuchennego wyposażenia hoteli oraz gastronomii na terenie Krakowa i Małopolski. Swoje towary wystawiali producenci z Polski, Austrii, Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Włoch.

Targi były podzielone na trzy części, aby ułatwić oraz rozróżnić najnowsze ciekawostki tematyczne. Horeca - zajmowała się wyposażeniem dla hoteli oraz gastronomii.

Gastrofood- pokazywał najnowsze nowinki artykułów spożywczych i napojów. Salon kawy i herbaty był specjalnie wydzielonym miejscem gdzie nie tylko wystawiano smakowitości, ale też można było degustować oraz oglądać nowinki sprzętowe, jak też style parzenia tych napojów.

Enoexpo - to jedne z największych targów wina z najważniejszych regionów Unii Europejskiej. W tej części był „Salon Enoturystyki” - tutaj polscy producenci wina, piwa zapraszali do odwiedzin swoich winnic gdzie będą zapoznawali z niektórymi tajnikami produkcji winiarskich. Dalej mało smakoszy wie, że nasze rodzime winna coraz częściej dorównują tak francuskim czy włoskim produktom.

Dodatkową imprezą było podsumowanie III Konkursu Polskich Win o medal ENOEXPO. Złote medale zdobyło wino: białe z „Winnicy Płochockich”,
czerwone z „Winnicy Jaworek”, słodkie z „Winnicy Golesz”. Ponadto przyznano srebrne i brązowe medale.

Kolejny był „Salon Produktów Regionalnych” - gdzie małopolscy producenci oryginalnych regionalnych potraw typu wędliny, napoje, sery, pieczywo, wyroby cukiernicze, miody pokazywali swoje produkty i organizowali ich degustację. Tu należy wyróżnić „Małopolskie Stowarzyszenie Szlaku Śliwkowego”.

Wiele szkół gastronomicznych z Krakowa i małopolski w czasie tej specjalistycznej imprezy zorganizowało wyjazdowe lekcje poglądowe na terenie targów. To było bardzo ważne spotkanie uczniów z urządzeniami gastronomicznymi i produktami spożywczymi. W przyszłości taka lekcja będzie owocowała w pracy zawodowej.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto