W oryginalny i bardzo pożyteczny sposób młoda para z Ostrowca Świętokrzyskiego włączyła się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Zamiast kwiatów zwyczajowo dawanych po uroczystości zaślubin zażyczyła sobie... karmę dla bezdomnych zwierząt.

Anna i Aleksander Podsiadło do zaproszeń wysyłanych gościom na ślub i wesele zamieścili, poza tradycyjnymi formułkami, również następujący wiersz:

"Miast kupować kwiaty, może, Gościu Drogi
Chciałbyś razem z nami wspomóc czworonogi
A konkretnie pieski - mieszkańców schroniska
Bo nie zawsze mają co włożyć do pyska.
Piesek nie zje kwiatka, wszak to celuloza
(strawić to ją może co najwyżej koza)
Więc by się ucieszył Burek czy Azorek
Na miejsce wiązanki przynieś karmy worek!"


Goście Państwa Młodych uczynili zadość nowożeńcom i na tę wyjątkową uroczystość przynosili worki i puszki z karmą dla zwierząt. W sumie zebrano: 3500 g batonów mięsnych, 2740 g puszek dla psa, 1760 g puszek dla kota oraz 111,90 kg suchej karmy. Ponadto młodzi małżonkowie otrzymali preparat do uszu dla zwierząt i tabletki odrobaczające.

Wszystkie te prezenty trafiły do Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Animals" i jego podopiecznych. Powstało ono niecały rok temu, ale działa bardzo prężnie na rzecz zwierząt doświadczonych przez los. Kilkunastu bezdomnych psiaków znalazło już szczęśliwy dom, podejmuje interwencje w przypadkach złego traktowania czworonogów przez ludzi. OSPZ "Animals" prowadzi wiele akcji, m.in. sterylizacji zwierząt, zbiórkę karmy i akcesoriów niezbędnych dla zwierząt (ostatnio "Pełna miska na wakacje", "Tylko mnie pokochaj"). Coraz większe efekty przynosi wirtualna adopcja także prowadzona przez ostrowieckich "Animalsów". Polega ona na tym, że osoba o wielkim sercu zobowiązuje się do comiesięcznych lub kwartalnych wpłat na rzecz wybranego zwierzęcia (te można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia: www.animals.dl.pl). Datki pieniężne na działalność OSPZ, które stara się stworzyć w mieście profesjonalne schronisko dla bezdomnych zwierząt można wpłacać na konto Alior Bank 67 2490 0005 0000 4530 2343 1263. Natomiast dary rzeczowe dla zwierzaków (jedzenie, koce, kołdry, ręczniki) można zostawiać w specjalnym pojemniku w sklepie Egzotica (Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Sienkiewicza 30 a).

Mamy nadzieję, że inne młode pary pójdą w ślady Anny i Aleksandra Podsiadłych, którym Redakcja Wiadomości 24.pl życzy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!