Na poznańskiej „Scenie na Piętrze” zabrzmi po raz kolejny muzyka z ich debiutanckiej płyty.

Jesienią 2016 roku ukazał się ich debiutancki krążek „Inside the noice”. Wydała go Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Założycielami zespołu są Basia Szelągiewicz – skrzypce i Darek Tarczewski – fortepian.

W zespole znaleźli się także muzycy, z którymi chętnie współpracowali już wcześniej, Rafał Wiśniewski - gitara, Andrzej „Długi” Laskowski – gitara basowa, Aleksandra Walczak – wiolonczela, Michał Bocek - perkusja. Gościnnie występuje Adam Śmieżewski – gitary.


Album od razu spodobał się publiczności. Świadczą o tym notowania na listach przebojów. Zespół wypracował sobie unikatowe brzmienie. Basia i Darek odebrali gruntowne wykształcenie muzyczne. Są ciekawi muzycznego świata a ich utwory charakteryzują się ciekawymi aranżacjami. Swobodnie poruszają się w różnych gatunkach muzycznych. Pobrzmiewa rock z nutką zacięcia jazzowego, czerpią natchnienie z muzyki lat 70. i 80. ubiegłego wieku, inspiracją jest dla nich muzyka Quincy Jones’a, Davida Fostera czy Stinga.

Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzcje, więc czas zacząć popularyzować tę muzykę. Najbliższy koncert zespołu odbędzie się w „Scenie na Piętrze” przy ul. Masztalarskiej 8 w Poznaniu, dnia 3.03.2017 (piątek) o godz. 19:00.

Fragmentów ich utworów można posłuchać na oficjalnej stronie zespołu www.f2fband.net/pl/muzyka.
Bilety można kupić na stronie www.bilety24.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!