Potężna dawka humoru, artystyczne wrażenia i smakowe uniesienia - tego wszystkiego doświadczyli uczestnicy ostatniej imprezy w Żareckim Domu Kultury. Zorganizowano ją 25 października w ramach „Żareckiej Jesieni” - cyklu wydarzeń kulturalnych w sołectwie.

- Jest nas tak dużo, że pora pomyśleć o przeniesieniu do Żarek Libiąskich Biesiad Patriotycznych - humorystycznie skwitował wysoką frekwencje na spotkaniu, kierownik miejscowego DK, Stanisław Dwornik. Podobnie jak przed rokiem, kierownikowi i pracownikom placówki Libiąskiego Centrum Kultury udało się zmobilizować organizacje społeczne i prywatnych przedsiębiorców do aktywnego włączenia się w przygotowanie imprezy.

Każde z działających na terenie sołectwa stowarzyszeń przygotowało smakowity poczęstunek, a firmy słodycze i produkty spożywcze. Wśród kulinariów dominowały sprawdzone potrawy kuchni polskiej, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się smalec z indyka przygotowany przez Adama Dróżbika ze Stowarzyszenia Przyjaciół „Nie bądź sam”.

O wrażenia pozasmakowe postarały się z kolei zespoły śpiewacze „Wrzos” Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Przyjaźń” w Żarkach, „Zorza” SP „Nie bądź sam” i „Macierzanki” z koła gospodyń wiejskich z Żarek. Dwa ostatnie zespoły, prócz twórczości śpiewanej, całkiem udanie zaprezentowały się także w repertuarze kabaretowym, raz po raz wzbudzając na sali niemałe salwy śmiechu. Imprezę wzbogacił także występ zespołu tanecznego „Bęc”, a także quiz dla najmłodszych przeprowadzony przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Kwintesencją spotkania był solowy występ znakomitego Józefa Jochymczyka, który zaprezentował wiązankę piosenek romskich.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!