Po raz czwarty w Zbąszyniu obchodzono Światowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. To niecodzienne świętowanie rozpoczęło się Mszą świętą, oraz wykładem Aldony Ahmed-Mahmod o godności człowieka.

W obchodach wzięli udział uczniowie Szkolnego Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zbąszyniu, zaproszeniu goście oraz mieszkańcy miasta. Dodatkową atrakcją był występ zespołu Lombard, w którym od pięciu lat na gitarze gra Daniel Patalas - zbąszynianin.

Występy artystyczne przygotowali uczniowie poszczególnych szkół ze Zbąszynia, oraz Ania Ilminowicz z Leszna, zwyciężczyni konkursu piosenkarskiego niepełnosprawnych w Krakowie w 2009 roku.

Całość z aktorsko-kabaretowymi umiejętnościami poprowadził konferansjer Sławomir Weihs, absolwent studium aktorsko-piosenkarskiego w Poznaniu, który od kilku lat prowadzi różne imprezy w Zbąszyniu.

Nie byłoby świętowania, gdyby nie sponsorzy. Ksiądz Dziekan Zbigniew Piotrowski- proboszcz zbąszyńskiej parafii, oraz państwo Elżbieta i Tomasz Jazdonowie.

Uczestnicy imprezy wspólnie się bawili, dopisała pogoda i humory. Kogo dopadł głód, mógł się posilić kiełbaskami z grilla i pospacerować po proboszczowskim ogrodzie, porozmawiać z zaproszonymi gośćmi oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z członkami zespołu Lombard, i otrzymać autograf.

Zapraszam do galerii: Zbąszyń. Niepełnosprawni Intelektualnie świętowali - fotorelacja

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!