16 kwietnia 2011 roku motocykliści z Klubu "Łabędź" zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych oddawali krew dla chorych dzieci. Do grona dawców dołączyli mieszkańcy miasta i okolicy. Zebrano 23,400 ml. krwi, od 52 dawców.

W sobotę 16 kwietnia, po raz trzeci odbyła się ogólnopolska zbiórka krwi "Motoserce".
Motocykliści oddawali krew na potrzeby leczenia i ratowania chorych dzieci. Do motocyklistów dołączyli strażacy oraz mieszkańcy miasta i okolicy.

Po raz kolejny lokalne społeczeństwo udowodniło, że los drugiego człowieka, nie jest im obojętny.
Swój udział w poborze krwi zadeklarowało 65 osób. Nie wszyscy mogli w tym dniu zostać dawcami. Badająca dawców lekarka Justyna Ziółek-Wełnic, kilka osób zdyskwalifikowała. Dawcami zostały 52 osoby. Zebrano 23,400 ml. krwi, która po zakończonej akcji, została przewieziona do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

W międzyczasie, miejscowa Straż Pożarna zaprezentowała swój sprzęt strażacki podczas różnych akcji ratownictwa, jak również przeprowadziła pokaz udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i innych. Zainteresowanie pokazem było duże.

Oddający krew, obsługa RCKiK oraz motocykliści, zostali poczęstowani grochówką prosto z kotła.

Zapraszam do galerii Zbąszyń. III Ogólnopolska akcja krwiodawstwa "MotoSerce"

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!