W czwartek 29.03.2012 rozstrzygnięto V edycję wielkanocnego konkursu plastycznego "Pisanki, kraszanki, jajka malowane", zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbąszyniu. Współorganizatorem imprezy było Zbąszyńskie Centrum Kultury.

Pisanki, kraszanki, jajka malowane to V edycja konkursu plastycznego zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbąszyniu.

Celem konkursu było: kultywowanie zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Na konkurs wpłynęły prace wykonane przez uczniów ze SOSW w Zbąszyniu, ZSS w Wolsztynie, SOSW w Poznaniu, SOSW w Kole, SOSW w Kowanówku, SOSW w Świebodzinie, WTZ w Rakoniewicach, WTZ w Koninie, WTZ w Świebodzinie, WTZ we Wolsztynie, WTZ w Zbąszyniu, Gimnazjum w Nowym Tomyślu, Zespół Edukacyjny w Brójcach oraz Polskie Stowarzyszenie na
Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło we Lwówku Wlkp.

Oceniono 145 prac przestrzennych, wykonanych przez uczniów.

Podczas wystawy nadesłanych prac, które zaprezentowane były w Zbąszyńskim Centrum Kultury, ich autorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci kubków. 18 osób zostało dodatkowo wyróżniono w rozmaitych kategoriach: np. za estetykę i dokładność wykonania, nawiązanie do Euro 2012, kreatywność, wykorzystanie ciekawych materiałów.

Wręczenie nagród uświetniły tańce ludowe w wykonaniu "Przyprostyńskich koziołków" pod kierownictwem Gabrieli Marciniak oraz warsztaty plastyczne
przygotowane przez panią Agnieszkę Rybarczyk, Marzennę Fleiszerowicz -
nauczycieli z SOSW w Zbąszyniu. Efektem warsztatów była palma wielkanocna.
Podczas przerwy uczniowie wraz z opiekunami otrzymali poczęstunek w postaci drożdżówki oraz napoju.

Impreza odbyła się dzięki pomocy sponsorów, którymi byli:
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół "Radość Życia",
Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.

Prace, które wzięły udział w konkursie plastycznym, można będzie obejrzeć w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Zbąszyniu od 07. 04. 2012 r

Znajdź nas na Google+

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!