Kolejne spotkanie z cyklu "Tajemniczy Zbąszyń" dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się w wnętrzu zabytkowych i nowoczesnych zarazem murów Liceum Garczyńskiego.

W ubiegły piątek 24 marca studentom UTW o historii oświaty w Zbąszyniu opowiedziała Małgorzata Przybylska, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu. Wyjątkowym momentem było odczytanie archiwalnego pisma do kuratorium oświaty z wnioskiem o pozwolenie na powstanie takiego liceum w Zbąszyniu, które odczytał Marek Goździewicz, ówczesny Przewodniczący Rady Miejskiej.

To historyczny moment, bo liceum obchodzi właśnie 25-lecie istnienia. I właśnie w ubiegły piątek, właśnie w murach Garczyńskiego, Wojciech Olejniczak, zbąszynianin, miłośnik historii regionalnej, artysta i prezes Fundacji „Tres” po raz pierwszy pokazał publicznie skany fragmentu tajemniczej zbąszyńskiej kroniki, którą odnalazł w bibliotece kórnickiej.


Tropiciele zbąszyńskich tajemnic z UTW zgłosili chęć uczestnictwa w odczytaniu owych kronik.

(Anita Rucioch-Gołek)

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!