Zbąszyńską orkiestrę "Szałamaje" przed 40 laty założył Antoni Janiszewski. Początkowo w zespole występowały tylko dziewczęta, obecnie dołączają chłopcy, w repertuarze orkiestry znajduje się muzyka ludowa, tradycyjna, rozrywkowa, okazjonalna. Młodzi gry na instrumentach ludowych uczą się w miejscowej szkole muzycznej im. Stanisława Moniuszki.

Szałamaje mają 40 lat


Zbąszyńska orkiestra dęta "Szałamaje", założona w 1972 roku przez Antoniego Janiszewskiego, pod kierownictwem Agnieszki Rybickiej, uświetnia każdą imprezę w mieście i okolicy.

Na II święcie jeziora obchodziła swoje 40-lecie. W swoim dorobku mają wiele wyjazdów krajowych i zagranicznych np. do Holandii, Niemiec, Czech czy Wilna.

Na obchody 40-lecia orkiestry, do Zbąszynia przyjechała orkiestra z Turyngii, z o wiele krótszym stażem. Muzycy mieli okazję pobyć z sobą już kilka dni wcześniej i razem ćwiczyć.

Zbąszyńskiej i niemieckiej orkiestrze w przemarszu z rynku na plażę towarzyszyła Orkiestra Dęta Bractwa Kurkowego z Opalenicy i Orkiestra Strażacka z Babimostu.

Orkiestry podczas przemarszu:Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!