Zbąszyń. Szlakiem Obywatelek - wystawa

W Zbąszyńskim Centrum Kultury, od 13 listopada 2012 można oglądać wystawę Szlakiem Obywatelek. Cykl dwudziestu spotkań w wielkopolskich wsiach i miastach, z aktywną lokalną liderką, działaczką.

Szlakiem Obywatelek

W Zbąszyńskim Centrum Kultury, od 13 listopada 2012 można oglądać wystawę "Szlakiem Obywatelek". Jest to cykl dwudziestu spotkań w Wielkopolsce, z aktywną lokalną liderką, działaczką.

Szlakiem Obywatelek to projekt dofinansowany z Funduszu inicjatyw Obywatelskich FIO MIPS. Ma na celu zwiększenie świadomości naszego społeczeństwa o działalności kobiet.

O projekcie i działalności fundacji, Obywatelki pl. przybyłym na wernisaż gościom opowiedziała współzałożycielka fundacji Ewa Papla.

"Szlakiem Obywatelek" to kontynuacja cyklu - "Obywatelka Poszukiwana" oraz "Czas Obywatelek".

Na projekt składa się wystawa złożona z dwudziestu roll-upów prezentujących sylwetki aktywnych kobiet i organizacji zrzeszających panie. Wystawa o charakterze objazdowym prezentowana jest na wsiach i w miastach, na terenie Wielkopolski.

Czytaj więcej ----->
Gościem dwudziestego już spotkania była zbąszyńska liderka , która znalazła się na liście stu najbardziej aktywnych kobiet w Wielkopolsce.

Jej doświadczenie i dotychczasowa działalność, może być inspiracją i wsparciem w działaniu lokalnym. Zachęceniem nastolatek i młodych kobiet do działalności społecznej, ponieważ w tej grupie wiekowej brakuje nam działaczek. Co jest tego przyczyną?

Podczas spotkania zaprezentowany został film dokumentalny na temat pracy liderki, a także publikacja książkowa, w której została opisana jej działalność.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+
Więcej na temat:

Komentarze

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane