23 listopada 2010 r. odbędzie się kolejna akcja poboru krwi. Wszystko z myślą o chorych i dla chorych, którzy potrzebują naszej pomocy. Na tę krew czeka co dziesiąta osoba przebywająca w szpitalu.

23 listopada 2010 (wtorek) w Zespole Szkół nr 1. w Zbąszyniu przy ul. Powstańców Wielkopolskich odbędzie się akcja poboru krwi. Na zdrowych dawców czekać będzie ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania, od godz. 9 do 13.

Dawcą krwi może zostać zdrowa osoba w wieku 18 do 65 roku życia, posiadająca dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi w odstępach dwumiesięcznych, nie częściej niż 6 razy w roku mężczyźni i 4 razy w roku kobiety.

Przed pobraniem krwi, dawca wypełnia ankietę, rzetelnie odpowiadając na zawarte w niej pytania. Krew każdego dawcy jest badana, a oddający ją po raz pierwszy, mają określoną grupę.

Osoby chcące zostać potencjalnymi dawcami szpiku mogą zgłaszać się na akcje krwiodawstwa, obsługiwane przez RCKiK w Poznaniu, zostanie pobrana od nich krew do badań, a o wyniku
zostaną poinformowani listownie.

Każdy dawca otrzymuje 8 czekolad, sok i ciastka, na każdego dawcę będzie czekał upominek od Klubu SHDK RP. Zapraszam na stronę zbąszyńskiego klubu krwiodawców www.cennekrople.pl.tl Zaszczepmy w sobie wrażliwość na ból i cierpienie innych, okazujmy im pomoc.

Kto może zostać dawcą, a kto nim nie zostanie czytaj- tutaj.
- tutaj ankieta do pobrania

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!