Zbąszyń. Zawody pływackie "Puchar Błędna"

Zawodnicy
Zawodnicy Dorota Michalczak
7 sierpnia 2011 na jeziorze Błędno w Zbąszyniu, odbyły się XXXVI zawody pływackie "Puchar Błędna". Zawody zaliczane są do Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym. Zawodnicy pokonali trasę około 3-kilometrową, oznakowaną bojami, w trudnych warunkach atmosferycznych.

XXXVI zawody pływackie "Puchar Błędna" Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym

7 sierpnia 2011 na jeziorze Błędno w Zbąszyniu odbyły się XXXVI zawody pływackie "Puchar Błędna". Zawody zaliczane są do Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym. Zawodnicy pokonali trasę około 3-kilometrową, oznakowaną bojami w trudnych warunkach atmosferycznych - przy padającym deszczu. Czterech zawodników wycofało się z trasy.

Wystartowali przy pomoście kąpieliska, pokonując dwukrotnie trasę (1466 m.) oznaczoną bojami. W wyścigu głównym startowało 48 zawodników, w tym 11 kobiet. Przyjechali z Poznania, Nowego Tomyśla, Choszczna, Baranowa, Leszna, Zębowa, Inowrocławia, Legnicy, Swarzędza, Olsztyna, Bydgoszczy, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Kozichgłów, Rogozińca, Suchego Lasu,Jerzykowa, Kicina, Szczodraczkowa i Zbąszynia.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Sylwester Borowicz–Skoneczny z Olsztyna w czasie 39 minut i 25 sekund. Drugie miejsce zajął Jan Urbaniak z Poznania (43 minuty i 48 sekund, trzecie Damian Goździk ze Swarzędza (44 minuty i 54 sekundy).

Wśród pań trasę wyścigu najszybciej pokonała Barbara Walczak z Poznania (52 minuty i 08 sekundy), przed Martyną Witkowską z Choszczna (52 minuty i 14 sekundy) i Małgorzatą Sikorską z Bydgoszczy (52, minuty i 34 sekundy. Natomiast najlepszym zbąszynianinem był burmistrz Tomasz Kurasiński, drugą w tej kategorii została Ewa Gról.

Dodatkowo rozegrane zostały jeszcze dwie kategorie wiekowe na krótszych dystansach. Trasę około 100 m pokonało 20 dzieci do 12. roku życia. Pierwsza wśród dziewcząt na metę przypłynęła Gabriela Laskowska z Poznania przed Anną Michalczak ze Zbąszynia i Alicją Końszczyńską z Jarocina. Wśród chłopców najszybszy był Dariusz Skowroński z Gorzowa Wlkp. przed Tomaszem i Michałem Krukiem z Leszna.

Bieg młodzieżowy rozegrano na dystansie około 500 metrów. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Walczak z Poznania, a wśród chłopców Michał Czech z Gniezna.

Wszystkich uczestników zawodów pływackich uhonorowano okolicznościowymi medalami, pucharami i statuetkami. Wyniki końcowe przedstawiał sędzia główny zawodów, dekorowali: Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński i Marek Furman Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszyniu.

Organizatorami zawodów byli: Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki,
Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, oddział WOPR w Zbąszyniu.
W sprawnym przeprowadzeniu wyścigów pomagał oddział ratownictwa wodnego ze Sławy i miejscowa OSP.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się inapisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani