Plakat informujący o mającej odbyć się akcji krwiodawstwa 22 września 2010 w Zbąszynku Plakat informujący o mającej odbyć się akcji krwiodawstwa 22 września 2010 w Zbąszynku

Plakat informujący o mającej odbyć się akcji krwiodawstwa 22 września 2010 w Zbąszynku. (© Dorota Michalczak)

22 września 2010 r. (środa) w Zbąszynku, odbędzie się akcja poboru krwi. Czekamy na zdrowe, pełnoletnie osoby od godziny 9 do 12 w Zespole Szkół Technicznych ul. Kolejowa4 (internat). Nie bądź obojętny, przyjdź.

JA i TY jesteśmy z jednej KRWI


22 września 2010 (środa) w Zespole Szkół Technicznych w Zbąszynku (internat), odbędzie się akcja poboru krwi. Na zdrowych dawców czekać będzie ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, od godz. 9 do 12.

Dawcą krwi może zostać zdrowa osoba od 18 do 65 roku życia, posiadająca dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi w odstępach dwumiesięcznych, nie częściej niż 6 razy w roku mężczyźni i 4 razy w roku kobiety.

Przed pobraniem krwi, dawca wypełnia ankietę, rzetelnie odpowiadając na zawarte w niej pytania. Krew każdego dawcy jest badana, a oddający ją po raz pierwszy, mają określoną grupę.

Badania morfologii krwi


Dla 30 osób - uczącej się młodzieży - nie będącej dawcami, zostaną wykonane badania morfologii krwi. Pozwoli to sprawdzić młodzieży swój stan zdrowia, a w przyszłości być może zostać dawcą krwi, a może i szpiku.

Każdy dawca otrzymuje 10 czekolad, kawę, oraz upominek od Klubu SHDK RP "Cenne Krople" w Zbąszyniu. Zapraszam na stronę zbąszyńskiego klubu krwiodawców www.cennekrople.pl.tl. Zaszczepmy w sobie wrażliwość na ból i cierpienie innych, okazujmy im pomoc.

Przydatne informacje na stronach:
Jak zostać krwiodawcą
Zostań dawcą
Informacja o chorobach zakaźnych

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!