8 lutego 2012 roku (środa), zapraszamy na pierwszą w tym roku akcję poboru krwi, do internatu Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku ul. Kolejowa 4. Rejestracja dawców od godz. 9 do 13.

8 lutego 2012 roku w Zbąszynku odbędzie się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub SHDK RP "Cenne Krople" w Zbąszyniu. Pobór krwi w internacie Zespołu Szkół Technicznych ul. Kolejowa 4, w godzinach 9-13. Dawców będzie obsługiwała ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry.

Krwiodawcą może zostać zdrowa osoba od 18. do 65. roku życia, posiadająca dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i PESEL. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi w odstępach ośmiotygodniowych, nie częściej niż 6 razy w roku mężczyźni i 4 razy w roku kobiety.

Przed pobraniem krwi dawca wypełnia ankietę, odpowiadając na zawarte w niej pytania. Krew każdego dawcy jest badana, a oddający ja po raz pierwszy mają określaną grupę krwi.

Dla oddających krew, oprócz przydziałowych czekolad, przygotowano dodatkowe upominki.

Rada Klubu SHDK RP "Cenne Krople" zwraca się do wspierających ideę krwiodawstwa, aby wypełniając zeznanie podatkowe PIT, rozliczając się za rok poprzedni, byli uprzejmi odpisać 1 procent należnego podatku na rzecz Klubu Cenne Krople. W PIT należy wpisać nr KRS 0000186577 z zaznaczeniem na rzecz Klubu Cenne Krople. Rada Główna po otrzymaniu wpłaty od Urzędu Skarbowego przekaże je zbąszyńskiemu klubowi.

Zanim zgłosisz się do punktu poboru krwi, zapoznaj się z informacjami na stronach:
Jak zostać krwiodawcą
Zostań dawcą
Informacja o chorobach zakaźnych

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!