W sobotę, 22 czerwca 2013 roku, najkrótsza noc w roku, zwana popularnie „nocą kupały” lub „nocą świętojańską” po raz kolejny była hucznie obchodzona w Zbąszyniu.

Zbąszyńska Noc Świętojańska

Najkrótsza noc w roku, zwana popularnie „nocą kupały” lub „nocą świętojańską” po raz kolejny była hucznie obchodzona w Zbąszyniu. W sobotę, 22 czerwca 2013 roku, dla mieszkańców oraz gości wypoczywających w zbąszyńskich Łazienkach nie zabrakło atrakcji zarówno sportowych, jak i kulturalnych. Widowiskową rywalizacją tętniły boiska plażowe, na których przez trzy dni rozgrywano turniej piłki nożnej w kategoriach młodzieżowej oraz open.

Dla wielbicieli szant zaśpiewał zespół North Cape oraz bard Piotr Gadecki. Nie zabrakło także rockowych akcentów, na zbąszyńskiej scenie wystąpiły tego dnia zespoły Yellow Papers, Skaza po koszu a także Drunk&Rolled.

Oczywiście nie byłoby Nocy Świętojańskiej bez konkursu wianków, które zgodnie z tradycją wypuszczone zostały na wodę. W tym roku do konkursu zgłosiło się 17 uczestników. Jury w składzie Renata Kurasińska, Katarzyna Kutzmann-Solarek oraz Ireneusz Solarek pierwszą nagrodę przyznało rodzinie Państwa Klimków.

Świętojańska uroczystość swoje apogeum osiągnęła podczas spektaklu choreograficzno-muzycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Zbąszyniu. Widowisko dopełnił pokaz sztucznych ogni barwnie rozświetlający wypływające na jezioro łodzie.

Tekst i zdjęcia
Mateusz Basiński Referat Ogólnoadministracyjny i Promocji
Urząd Miejski w Zbąszyniu, ul. Por. Żwirki 1 64-360 Zbąszyń

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!