Zbąszyński Balagan, to grupa projektowa mająca na celu zapoznanie społeczeństwa z kulturą żydowską, oraz dziejami Żydów, którzy żyli w okolicach Zbąszynia.

Za nami 76 rocznica przygarnięcia ludności żydowskiej przez Zbąszyniaków. W tym roku w piękny sposób pamięć o nich uczcili uczniowie z Liceum Garczyńskiego, a dokładniej grupa projektowa Zbąszyński Balagan. Wieczór zaczął się od zapalenia znicza i wspomnień na Kirkucie, następnie wędrówką śladami ludności żydowskiej mieszkającej w naszym mieście. Jednym z symboli jest Synagoga. Punktem kulminacyjnym był wieczór artystyczny wspólnie przygotowany przez Zbąszyńskie Centrum Kultury i wspomnianą grupę projektową.

Zbąszyński Balagan, to grupa projektowa mająca na celu zapoznanie społeczeństwa z kulturą żydowską, oraz dziejami Żydów, którzy żyli w okolicach Zbąszynia. Działającą w ramach "Szkoły Dialogu", czyli programu edukacyjnego Fundacji Forum Dialogu, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Odkrywają historię przedwojennej ludności żydowskiej w naszej miejscowości i upamiętniają ją różnymi działaniami.

Żydzi w Zbąszyniu byli obecni od kilku wieków, wpisali się w historię i kulturę miasta.

Zbąszyńskie Centrum Kultury

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!