Grupy na Facebooku © Lobo Studio Hamburg/ Pixabay.com
[3/14]

Grupy na Facebooku

Kopalnią wiedzy dla specjalistów są grupy tematyczne na Facebooku. Skupiają one przedstawicieli konkretnych zawodów i branż. Wielu rekruterów dociera do potencjalnych pracowników właśnie za pośrednictwem takich grup. Swoje pięć minut w serwisie Marka Zuckerberga mają również osoby bez konkretnych kwalifikacji, które szukają pracy w danym mieście. Mogą one przeglądać oferty pracy na grupach związanych z konkretną lokalizacją.

Szukasz pracy? Sprawdź ogłoszenia na Gratka.pl

- Dziś nie chodzi już o „być czy nie być” w social mediach, tylko o to jak w nich być. Media społecznościowe zaczynają wieść prym w rekrutacji i to jest trend na fali wznoszącej widoczny na całym świecie. To tam jest bicie serca rynku pracy - mówi Krystian Dryniak, prezes agencji digitalowej Social Media London Style oraz spółki Software House Wise Guys.

Coraz częściej szukamy pracy online, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Baseny talentów na Facebooku czy Instagramie stają się źródłem wiedzy o przyszłym pracodawcy, a kreatory CV zastępują dawne szablony. Przekonaj się, co wiesz o rekrutacji w sieci.