Kolekcja Symbole przyrody Kolekcja Symbole przyrody

Kolekcja Symbole przyrody (© Materiał prasowy)

To jedenaście barwnych numizmatów na których widnieją wizerunki zwierząt spotykanych w Polsce.

Stworzenia te stanowią symbole zarówno naszego kraju jak i poszczególnych jego regionów. Pierwszym numizmatem otwierającym kolekcję jest orzeł Bielik. Dalej w kolejności mamy Bociana Białego, Bobra, Kozicę, Łabędzia Niemego, Niedźwiedzia Brunatnego, Rysia, Salamandrę Plamistą, Tarpana, Żółwia Błotnego i Żubra.

Jest to srebro próby 925. Średnica numizmatu - 32 mm, a waga 14,14 g. Każda sztuka zdobiona jest tampondrukiem. Wyemitowano 24 500 egzemplarzy. Cena emisyjna numizmatu w kolekcji wynosi 121 zł. Tyle samo trzeba zapłacić za numizmat Bielik sprzedawany poza kolekcją. Kupujący otrzymuje wszystkie niezbędne certyfikaty autentyczności Mennicy Polskiej. Dotyczy to zarówno każdej pojedynczej sztuki jak i całej kolekcji. Dodatek do każdego egzemplarza stanowi książeczka poświęcona przedstawianemu zwierzęciu. Do przechowywania kolekcji otrzymuje się ozdobne pudełko.

Autorem projektu jest Robert Kotowicz. Był on współautorem monety przedstawiającej Jaszczurkę Zieloną, która wśród kolekcjonerów i inwestorów budzi duże emocje.
Z racji na niebezpieczeństwo spekulacji Skarbiec Mennicy Polskiej na jeden adres wysyła tylko dwa numizmaty z wizerunkiem Bielika oraz najwyżej dwie kolekcje Symbole przyrody.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!